Dainavos žodis

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Siekiant sudaryti palankesnes paramos gavimo sąlygas ir mažesnę konkurenciją tarp skirtingų dydžių ūkių, investuojančių į žemės ūkio valdas, parama šiuo finansiniu laikotarpiu diferencijuojama pagal valdos ekonominį dydį.

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Savininkams susimokėjus žemės mokestį už 2023 metus, o ūkininkams dėl ženkliai išaugusios mokestinės naštos reiškiant pasipiktinimą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlytų esamą apmokestinimo sistemą taisyti.

Artimiausios Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvažiuojamųjų posėdžių kryptys – Alytus ir Marijampolė.

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, lapkričio 17-ąją, Alytaus rajono savivaldybės bendruomenė pasitinka neinešiotukams dovanodama taip reikalingus šiltus vilnonius mezginius – kojinytes, kepurėles, liemenes, pledukus.

Šiandien šio rajono žemdirbiai surengė akciją „Mėšlo iššūkis“ – keturiolikos srutvežių kolona patraukė į Telšius, į nuotekų valymo paslaugas teikiančią įmonę ir čia priduoti daugiau nei 200 tonų srutų.

Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.

„Maisto bankas“ ir LNK televizija jau dvyliktus metus rengia paramos koncertą „PasiDalink“, kurio tikslas – paskatinti visuomenę aukoti ir taip ne tik padėti skurstantiesiems, bet ir nuo sunaikinimo išgelbėti tūkstančius tonų gero valgio.

Siūlomų pakeitimų tikslas – nustatyti aiškesnį miestų ir miestelių teritorijų ribose esančios valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms valdyti patikėjimo teise procesą.

Bus suvienodintas šalpos negalios pensijų dydžių nustatymo principas, todėl daliai asmenų augs šalpos pensijos.

Šiemet sumažėjus deklaruotų ekologinių ūkių plotams, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nuo kitų metų ketina koreguoti paramos sistemą, didinti išmokas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad Lietuvoje ketvirtadienį vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Vykdant vidaus reikalų sistemos pertvarką, nuo naujų metų neliks Alytaus priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos narų.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis sako, kad – nepaisant kiek paaugusių pieno supirkimo kainų – ūkininkų padėtis išlieka sudėtinga.

Pasirašytose projektavimo paslaugų teikimo sutartyse numatyta, jog kelio ruožų techniniai darbo projektai turėtų būti parengti per 25 mėnesius.

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.

Nauji mėšlo ir srutų tvarkymo reikalavimai žada didesnę administracinę naštą ūkininkams

2024 m. vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, iš viso bus skiriama beveik 29 mln. eurų.

Tiek medikų, tiek verslo atstovai prieštarauja idėjai elektroninius rūkalus priskirti vaistiniams preparatams.

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) svarstys Vidaus reikalų ministerijos inicijuojamus policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pokyčius.

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, siūlančiam  kitais metais gegužės 12 d. surengti Lietuvos Prezidento rinkimus.

Krepšelių vidurkis mažėja, bet patys pigiausi Maxima ir Lidl krepšeliai net auga, palyginus su rugsėju.

Žemės mokestį sumokėti reikia iki lapkričio 15 d.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai) jau 18-ąjį kartą telkia visuomenę vargstantiems seneliams paremti ir skelbia akciją „Maltiečių sriuba“.

Lietuvos savaitės įvykių apžvalga.