Dainavos žodis

Siekiant sudaryti palankesnes paramos gavimo sąlygas ir mažesnę konkurenciją tarp skirtingų dydžių ūkių, investuojančių į žemės ūkio valdas, parama šiuo finansiniu laikotarpiu diferencijuojama pagal valdos ekonominį dydį.

Alytaus regiono plėtros taryba patvirtino regioninį atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. planą.

Kalėdinės eglės įžiebimo renginyje Prezidentūroje dalyvavo Simno gimnazijos ir Simno specialiosios mokyklos mokiniai.

Kauno apygardos prokuratūra konstatavo, kad tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.

Pirma valanda parkavimo nieko nekainuoja. Kiekviena papildoma  valanda atsieis vieną eurą.

Savininkams susimokėjus žemės mokestį už 2023 metus, o ūkininkams dėl ženkliai išaugusios mokestinės naštos reiškiant pasipiktinimą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlytų esamą apmokestinimo sistemą taisyti.

Alytaus rajono savivaldybės vadovai pabrėžia, kad reforma pirmiausia turėtų ne pabloginti saugumo situaciją, o priešingai – žmonėms kelti daugiau pasitikėjimo ir leistų jaustis saugiais.

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, lapkričio 17-ąją, Alytaus rajono savivaldybės bendruomenė pasitinka neinešiotukams dovanodama taip reikalingus šiltus vilnonius mezginius – kojinytes, kepurėles, liemenes, pledukus.

Tikimės, kad Lazdijų rajono savivaldybės ir Būdviečio seniūnijos valdininkai bei Lietuvos kultūros paveldo specialistai suras laiko įdėmiau pasižiūrėti į Būdviečio dvaro paveldą.

Šiandien šio rajono žemdirbiai surengė akciją „Mėšlo iššūkis“ – keturiolikos srutvežių kolona patraukė į Telšius, į nuotekų valymo paslaugas teikiančią įmonę ir čia priduoti daugiau nei 200 tonų srutų.

Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.

„Maisto bankas“ ir LNK televizija jau dvyliktus metus rengia paramos koncertą „PasiDalink“, kurio tikslas – paskatinti visuomenę aukoti ir taip ne tik padėti skurstantiesiems, bet ir nuo sunaikinimo išgelbėti tūkstančius tonų gero valgio.

Siūlomų pakeitimų tikslas – nustatyti aiškesnį miestų ir miestelių teritorijų ribose esančios valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms valdyti patikėjimo teise procesą.

Šiemet sumažėjus deklaruotų ekologinių ūkių plotams, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nuo kitų metų ketina koreguoti paramos sistemą, didinti išmokas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad Lietuvoje ketvirtadienį vyks perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Vykdant vidaus reikalų sistemos pertvarką, nuo naujų metų neliks Alytaus priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos narų.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis sako, kad – nepaisant kiek paaugusių pieno supirkimo kainų – ūkininkų padėtis išlieka sudėtinga.

Pasirašytose projektavimo paslaugų teikimo sutartyse numatyta, jog kelio ruožų techniniai darbo projektai turėtų būti parengti per 25 mėnesius.

Atidengtas paminklas ir taip įamžintas Laisvės kovotojo atminimas.

Užupių kaimo vandentiekio trasoje įvyko gedimas, dėl kurio suprastėjo tiekiamo vandens kokybė – į tinklus pateko geležies nuosėdų.

Alytuje atidaryta „Maisto banko“ atiduotuvė. Planuojama, kad nuo kitų metų miesto centre įsikūręs labdaros ir paramos fondas maistu aprūpins iki 2 tūkst. Alytaus miesto ir 2,5 tūkst.  Alytaus rajono stokojančiųjų. 

Nauji mėšlo ir srutų tvarkymo reikalavimai žada didesnę administracinę naštą ūkininkams

2024 m. vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, iš viso bus skiriama beveik 29 mln. eurų.

Šiais metais kalėdinė paramos akcija „Gerumo žvaigždė“ ir jos metu surinktos lėšos bus skirtos Butrimonių vaikų dienos centrui.

Tiek medikų, tiek verslo atstovai prieštarauja idėjai elektroninius rūkalus priskirti vaistiniams preparatams.

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, siūlančiam  kitais metais gegužės 12 d. surengti Lietuvos Prezidento rinkimus.

Krepšelių vidurkis mažėja, bet patys pigiausi Maxima ir Lidl krepšeliai net auga, palyginus su rugsėju.