Dainavos žodis

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com.

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com.

Nuo sausio 1dienos bus visiškai kompensuojama daugiau antibiotikų, tarp jų ir skiriami ūminėms kvėpavimo ligoms gydyti.

Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas.

Nuo lapkričio šlapimo takų akmenligės operacijos lazeriniu būdu pacientams atliekamos ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje – gyventojams nebereikės vykti į didmiesčių gydymo įstaigas.

Kviečiame mūsų skaitytojus klausimus gydytojui pateikti „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad apie vitaminą D vis dar sklando nemažai mitų, kuriuos lydi vitamino vartojimo klaidos, galinčios turėti neigiamų pasekmių sveikatai.

Specialistų teigimu, sportas, savanoriavimas ar dalyvavimas kitose veiklose senjorams padėtų save realizuoti, atrasti naują bendruomenę ir sužadinti didesnį pasitenkinimą gyvenimu.

Lapkričio 10 d. Druskininkuose vyko Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuota konferencija ,,Slaugos pokyčiai. Kur link judame?“

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu dzukuzinios@gmail.com.

Svarbiausia žinoti, dėl ko didėja kraujotakos sistemos sutrikimų rizika, kad galėtumėte suvaldyti tai, kas jūsų valioje.

Šiemet anksčiau nei įprastai nustačius pirmuosius gripo atvejus, gydytojai perspėja, kad tai yra viena iš labiausiai užkrečiamų ligų, kuria kasmet suserga apie 30 tūkst. gyventojų.

Sveikatos centrų steigimas įsibėgėja – 59 savivaldybės inicijavo ar inicijuoja procesus steigiant sveikatos centrus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasirodo, su alaviju skanu bei sveika ruošti net ir maistą, o jo augintis patiems nėra būtina – gali pakakti vos vieno lapo, kurį įsigyti galima tiesiog parduotuvėje.

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu: dzukuzinios@gmail.com.

Prasidėjus šaltajam sezonui, dažnas vos spėjo po vasaros sugrįžti į įprastą miego ritmą, o netrukus jį vėl teks koreguoti – paskutinį spalio sekmadienį laikrodį suksime atgal.

Specialistai pasakoja, kokiomis ligomis rudenį dažniausiai užsikrečia vaikai, ir pataria kaip nuo jų apsisaugoti.

Siekiant sutrumpinti ir supaprastinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva šiemet veiklą pradeda pirmieji savivaldybių sveikatos centrai.

Priklausomybė daro didžiulę įtaką asmens gyvenimui, tačiau svarbu kreiptis pagalbos ir suvokti, jog tai yra išgydoma.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė įvardija pagrindinius kosulio rūšių skirtumus bei dalinasi praktiniais patarimais, kaip juos išgydyti.

Lietuvos krūties vėžio asociacijos pirmininkė primena: net 95 proc. atvejų ankstyvoje stadijoje diagnozuotas krūtų vėžys gali būti pagydomas.

Judėjimas yra visų gyvybinių procesų variklis, leidžiantis užtikrinti ne tik gerą sąnarių, raumenų, vidaus organų veiklą, bet ir palaikyti emocinę būklę, tinkamą miego kokybę bei pastovų energijos lygį dieną.

Klausimus gydytojui pateikite „Dzūkų žinių“ elektroniniu paštu: dzukuzinios@gmail.com. Klausimo pateikėjui pageidaujant, jo asmeninai duomenys nebus viešinami.

Mitybos specialistė siūlo išbandyti netradicinį keptos košės receptą, patiksiantį visai šeimai.

https://dzukuzinios.lt/2023/10/gerkles-skausmas-kada-ji-malsinti-vaistais-o-kada-gali-padeti-salto-gerimo-stikline/

Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas sako, kad užklupus ligai, svarbu stebėti jos simptomus, o būklei prastėjant – laiku kreiptis į gydytojus.