Gamta

Vietos drevininkai Romas Norkūnas ir Algis Svirnelis pristatė senąjį bitininkavimo būdą – drevinę bitininkystę, vieną seniausių girios verslų, ilgiausiai išsilaikiusių šilinių dzūkų kaimuose.

Iš šiaudų rulonų pastatyta linksma meškino skulptūra patraukia važiuojančiųjų keliu dėmesį ir sukelia jų šypsenas.

Stumbras vasarą buvo matomas Varėnos r., Nedzingės krašte, tačiau prieš keletą savaičių jis ėmė ir atkeliavo į Alovės seniūnijos Poteronių, Akalyčios, Švabalaukio kaimus.

Gitana Jonuškaitė-Gūžienė ir Audrius Vaitkunskas

Nepalankios gamtos sąlygos ir smarkiai išaugusios degalų, trąšų bei augalų apsaugos priemonių kainos UAB „Luksnėnų sodai“ smogė dviguba jėga.

Mankūnėlių kaime savo senelių sodybą atgaivinusi Živilė Milkė šį pavasarį nederlingą žemės plotą apsėjo saulėgrąžomis ir įkūrė naują Lazdijų krašto traukos centrą – „Milkės Karibus“.

Vis rečiau galime išvysti po pievas braidantį ar danguje sklendžiantį baltąjį gandrą, mūsų kraštą jau paliko čiurliai, baigia išskristi volungės ir kiti vabzdžiaėdžiai sparnuočiai.

Živilė ir Arūnas Gražulevičiai

Daug kas stebisi, kad Gražulevičių sode auga viskas, kur prisiliečia jų rankos, patys šeimininkai linkę manyti, kad tai tik todėl, kad jie be galo myli medžius, gėles, visą supančią gamtą.

Jei norite Alytuje pasivaikščioti ir pamatyti puikių vaizdų, nebūtina važiuoti automobiliu iki pat naujausio Alytaus tilto!

Žinia, ne vienam gėlininkui galvos skausmas, kur išlaikyti rudenį iškastų gėlių gumbus per žiemą.

Ant Vidzgirio progimnazijos stogo pastatyti 3 aviliai, o ant lopšelio-darželio „Volungėlė“ stogo 2 aviliai.

Kokia logika – vasara jau persirito į antrą pusę, o tik dabar nuspręsta sutvarkyti Palangėlę. Ar anksčiau niekas nematė, jog ten visiška netvarka, ar tokios problemos neturėtų būti sprendžiamos pavasarį?

Meras aplankė ir šią savaitę javus pradėjusį kulti Žvirgždėnų kaimo (Daugų seniūnija) ūkininką Donatą Klimkevičių.

Kaip mes, žmonės, elgiamės miškuose, kuriuose patys ieškome ir atgaivos, ir nusiraminimo?

Šienavimo terminai pievose ir sodų tarpueiliuose šiemet pavėlinami mėnesiu – tai atlikti reikės iki rugsėjo 1 dienos

Dažna priežastis, dėl kurios užsidegė kombainas, – gedimas elektros instaliacijoje, taip pat – ant agregatų susikaupusios dulkės.

Ši vasara išskirtinė dažnai iš dangaus prapliumpančiu lietumi. Žemdirbiai griebiasi už galvų dėl derliaus nuostolių, o Žuvinto pelkė priešingai – pulsuoja atsigavusia gyvybe.

Krokialaukio sala.

Paskutiniųjų Giluičio ežero (Simno sen.) ir Krokialaukio tvenkinio ties Sala (Krokialaukio sen.) maudyklų vandens tyrimų rezultatai viršijo leistinas ribas, todėl šiuo metu rekomenduojama vengti maudynių šiuose vandens telkiniuose.

Donatas Grėbliūnas

Lazdijų rajone, Šeštokų seniūnijoje, Rolių kaime, ūkininkaujančių Jolantos ir Donato Grėbliūnų mišrus ūkis yra vienas sėkmingiausių smulkiųjų ūkių visame rajone. Jis pripažintas konkurso „Metų ūkis 2021“ trečios vietos laimėtoju.

Alytaus rajone praūžusi smarki liūtis ir patvinę upeliai sugadino nemažai kelių, sukėlė pavojingų nuošliaužų.

Ūkininkė Daiva Kvedaraitė

Ūkininkė Daiva Kvedaraitė sako, kad „Rakto skylutės“ ženklas – ne tik reklama sveikesnio produkto gamintojui, bet ir neabejotina nauda vartotojui.

Šiemet Guluičio ežere galima plaukioti ne tik kateriais, valtimis, vandens dviračiais, bet ir irklentėmis.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir savivaldybės administracijos atstovai dalyvavo valstybės įmonės Vidaus vandens kelių direkcija inicijuotoje tarptautinėje konferencijoje „Laivybos Nemunu ir Augustavo kanalu plėtros galimybės“.

Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, Žuvinto biosferos rezervato direktorius.

Lazdijų rajone, ties Varviškės kaimu, praėjusios savaitės pabaigoje į Nemuną buvo išpiltas biologinis preparatas „VectoBac 12AS“ kraujasiurbių upinių mašalų lervutėms naikinti.

Asmenys pastebėję Sosnovskio barščius apleistuose privačiuose žemės ūkio paskirties sklypuose gali informuoti Nacionalinę žemės tarnybą, o jeigu Sosnovskio barščių yra apleistose namų valdose – gali kreiptis į seniūnijos seniūną.

Alytaus rajono bendruomenė surengė visuotinę talką viešosioms erdvėms apželdinti.

Druskininkų miestas tikrai yra ta vieta, kurioje visais metų sezonais yra išpildomi atvykstančiųjų norai ir vizijos. Tad jei dar nebuvote ten šiemet, pats laikas suskubti! Narcizai žydi visu gražumu. Rojaus kampelis ten garantuotas!