Kultūra

Parodoje pavadinimu „Atgimimas“ eksponuojami 42 paveikslai.

A. Kamarūnui „Lietuvos garbės“ titulas buvo suteiktas už tai, kad jis visą gyvenimą globojo Sapiegiškių kaime žuvusio Lietuvos partizano kapą ir savo pastangomis sugebėjo išsiaiškinti partizano tapatybę.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną tradiciniame Simno kermošiuje.

Per TV3 televiziją vykusius nacionalinius apdovanojimus „Lietuvos garbė“ A. Kamarūnui buvo įteikta laimėtojo statulėlė, o jį tiesioginiame eteryje, stebint šimtams tūkstančių žiūrovų, pasveikino ir ranką spaudė pats LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Vienam žymiausių kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę A. Ramanauskui-Vanagui atminti skirti renginiai prasidėjo Lazdijuose jo gimimo dieną, kovo 6-ąją.

Penkios Vidzgirio mikrorajono švietimo įstaigos susijungė į vieną grupę ir bendra eisena Vidzgirio stadione paminėjo Kovo 11-ąją.

Šįkart alytiškius ir mieste gyvenančią ukrainiečių bendruomenę į biblioteką subūrė laisvai skambanti POEZIJA iš fronto!

Tradiciškai kiekvienais metais vykstančios „Lietuvių kalbos dienos“ šiemet bibliotekoje suskambėjo gražiausiomis spalvomis – alytiškius stebinome ne tik renginių gausa, bet ir jų originalumu!

Dr. Arūnas Vyšniauskas skaitė paskaitą Druskininkų Trečiojo amžiaus universitete. Paskaitos tema: „Laisvės kaina: Romo Kalantos žygdarbis gyvas“.

Jau kovo 14 d. su SARE ROMA su I. Kvik surengs siautulingą koncertą Alytaus kultūros namuose.

Ar pasiilgote malonių ir netikėtų literatūrinių potyrių?

Žygis prasideda nuo Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos (Seirijų g. 2). Preliminari trukmė – 1 val. 30 min. 

Turgelis vyksta kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį nuo 10 iki 13 val. 

Kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, Europos soroptimisčių sąjunga kviečia avėti skirtingus batus ir taip atkreipti dėmesį į lyčių nelygybę, kuri patiriama kasdieniame gyvenime.

Grikinė babka yra sertifikuotas tautinio paveldo produktas. 

Visus alytiškius kovo 6 d. 17 val. kviečiame apsilankyti bibliotekos salėje (Seirijų g. 2), kur bus pristatyta žinomo Kauno fotometraštininko paroda iš trijų parodų ciklo apie Kauno miestą ir taip pat pristatyta knyga, apie kurią papasakos jos autoriai dr. Gediminas Kasparavičius ir dr. Rokas Sinkevičius.

Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas pasveikino vasario mėnesio sukaktuvininkus.

Didelio jaunų žmonių susidomėjimo sulaukė praėjusią savaitę organizuotas Lietuvos gimtadienio renginys, skirtas Vasario 16-ajai.

„Dainavos žodis“ pradeda rašinių ciklą apie Dzūkijos regiono kulinarinį paveldą. Pirmieji startuoja šaltanosiai – patiekalas, kurio skonį iš vaikystės dar prisimena mūsų senoliai.

Kviečiame dalyvauti renginiuose, kartu kurti ir puoselėti lietuvių kalbą.

Vasario 27 d. 18.00 val. Alytaus kultūros centre, antro aukšto fojė, vyks „SENJORŲ NAKTIŠOKIAI“

Alytaus rajone, Makniūnuose, vyko protmūšis Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Nežinote, kur smagiai praleisti šią liaudišku humoru ir kūrybingumu trykštančią šventę? Alytaus rajonas jums siūlo net 10 vietų, kuriose galite linksmai švęsti Užgavėnes!

Bernardo Gailiaus „Kraujo kvapas“ jau skinasi kelią į skaitytojų protus ir širdis.

Sekmadienį vykęs šių metų antrasis Makniūnų sendaikčių ar kitaip dar vadinamas bagažinių turgelis pirmiausia visus atvykusius nudžiugino puikiu oru.

Prieš žygį kviečiame susipažinti ir su istorinėmis asmenybėmis, kurias Vasario 16-ąją prisiminsime.