Kultūra

Mados industrija yra viena didžiausių aplinkos teršėjų. Bet būti madingu taip norisi! Tad kaip viską suderinti? Rinktis dėvėtus drabužius, kurti naujus jų derinius ir stebinti pasaulį savo tvariu kūrybiškumu!

Arūnas Vaitkus atidarė autorinę draugiškų šaržų parodą, kurioje taikliai atskleidė Alytaus kultūros asmenybių portretus.

Joninės – bene gražiausia vasaros šventė, susijusi su vasaros saulėgrįža, su Jono Krikštytojo gimimo diena ir trumpiausios metų nakties šėlsmu bei magija.

Savaitgalį adrenalino mėgėjams – unikalus renginys „Adrenalino festivalis“. 

Net 264 Alytaus rajono gimnazijų jaunieji šauliai ir šių gimnazijų bendruomenių nariai kartu su savo būrelių vadovais dalyvauja  Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetėje.

Alytaus rajono savivaldybės taryba už ypatingus nuopelnus Alytaus rajonui ir Lietuvos valstybei, vykdant ilgalaikę sistemingą visuomeninę veiklą mokslo, kultūros, švietimo ir aplinkos apsaugos srityse Garbės piliečio vardą suteikė Kazimierui Sventickui (po mirties).

Ant Varėnos centrinės bibliotekos fasadinės sienos atsiradęs įspūdingo dydžio piešinys M. K. Čiurlionio paveikslo „Karalių pasaka“ motyvais dar vienas pagarbos ženklas talentingam menininkui, kurio vardas jau seniai yra tapęs Lietuvos dvasinių turtų simboliu ir kiekvienam lietuviui kelia pasididžiavimą.

Birželio 23 d., per Jonines, Nemunaičio miestelis švęs 635-ąsias jo vardo oficialaus paminėjimo metines!

Lazdijų kraštui šiais metais atstovavo aštuonios kaimo bendruomenės – Šventežerio, Barčių, Gegutės, Kučiūnų, Metelių, Stebulių ateities, N. Kirsnos, Kuklių.

Šį sekmadienį, birželio 12 d., Makniūnuose prie seniūnijos vyks Vasaros šventė, kurioje ypatingas dėmesys ir sveikinimai bus skiriami varduvininkams Antanams.

Šį savaitgalį Alytaus rajone vėl bus daug šurmulio. Kryptys – Krokialaukio miestelis, Užubaliai ir Makniūnai. Bus daug muzikos, populiarių atlikėjų, šokių ir dainų.

Virtuali kelionė po atliekų pasaulį ir iš atliekų gaminamas kompostas sulaukė didžiulio festivalio lankytojų susidomėjimo bei puikių atsiliepimų.

Alytaus rajonas vasarą pasitinka tradicinėmis Sekminėmis, įvairiais muzikiniais pasirodymais, bendruomenių šventėmis, Joninių laužais ir dainomis. Kultūros centras pirmąjį vasaros mėnesį planuoja surengti 11 renginių.

Nuostabiai gražiai, nuoširdžiai ir jautriai buvo pagerbtos Lietuvos, Ukrainos bei viso pasaulio moterys – motinos, kovojančios už taiką pasaulyje, už savo vaikų gyvybes ir ateitį.

Nika Piperita sukvietė visus į savo debiutinės knygos „Gervė smėlynuose“ sutiktuves Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje.

Konferencijos „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ globėjas J. E. kardinolas Sigitas Tamkevičius dalijasi mintimis apie šio istorinio fenomeno prasmę anuomet, reikšmę šiandien ir ateities perspektyvas.

Kalniškėje pasižadėjimus davė per tris dešimtis jaunuolių iš įvairių rajono ugdymo įstaigų, taip pat prisiekė keletas suaugusių šaulių.

2022 m. gegužės 31 d. (antradienį) 15 val. Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos Merkinės lankytojų centro galerijoje „Šalcinis“ (Vilniaus g. 3, Merkinė) atidaroma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus parengta paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“.

Penktoji Adolfo Ramanausko-Vanago premija skirta Daliai Kuodytei.

Alytaus rajono savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Alytaus rajono garbės piliečio vardui suteikti.

Dvi Alytuje gyvenančias karo pabėgėlių ir Ukrainos šeimas jau pasiekė finansinė parama, surinkta tvarumo aukcione.

Po visų mylimo kunigo Vytauto Prajaros mirties Seirijai ir Krikštonys liko be klebono. Tačiau jau visai greitai į šias parapijas klebonauti atvyksta buvęs ilgametis Leipalingio parapijos klebonas Paulius Marčiulionis.

Penktadienį, gegužės 6 d., 14 val. Butrimonyse vyks miestelio aikštėje pastatytos skulptūros krepšinio propaguotojai Sendai Berenson Abbott atidarymas.

Tik nesakykite, kad tai kvailas klausimas ir kad tekstilę nuo pelenų atskiria visi. Anaiptol! Pažiūrėjus į tekstilės atliekų konteinerius, atrodo, kad yra

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas sveikina ugniagesius gelbėtojus Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, dienos proga. Profesinė šventė minima gegužės 4 d. Meras

Sakoma, kad meilės niekada nebūna per daug. Ar jos užtenka sau, savo amžiui, kiek laiko trunka meilė, ar galima mylėti karo metu