Dainavos žodis

Alytaus rajono savivaldybė – geriausiai mokyklų edukacines erdves kuriančiųjų gretose!

Pirmadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) raštu informavo Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM), kad tikrasis streikas prasidės rugsėjo 29-osios ryte.

Alytaus rajonas yra žiedinė savivaldybė, todėl, suprasdami tėvų poreikį vesti vaikus į arčiau darbovietės ar namų esantį darželį, siekiama sudaryti kuo geresnes sąlygas tėvams rinktis ugdymo įstaigą, o vaikams gauti kokybišką ugdymą.

Rugsėjo 1-oji – svarbi diena ne tik mokiniams ir mokytojams, bet ir daugybei švietimo lauko darbuotojų bei čia vykdomų programų.

Prezidentas Gitanas Nausėda toliau kartoja, kad galėtų padėti sutarti valdantiesiems ir streikuoti planuojantiems mokytojams.

Įsiklausiusi į mokyklų vadovų keliamą pamokų lankomumo problemą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė Mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarką.

isuomeninė organizacija (asociacija) specialiosios kūrybos draugija Alytaus ,,Guboja“ 2023 m. rugplūčio 4–11 dienomis socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje dalyviams – neįgaliems vaikams organizavo kūrybines dirbtuves ,,Dailieji amatai, menas ir sportas“.

Patyriminės moterų stovyklos veiklų programa Data: 2023 m. rugpjūčio 29 / rugsėjo 2 dienomis Vieta: Vytauto g. 44, Nemunaitis, Alytaus rajonas Rugpjūčio

Mokyklos duris pirmą kartą praversiantiems Alytaus rajono mokyklinukams –„Pirmoko lagaminas“. Jame – svarbiausi, kruopščiai atrinkti mokykliniai reikmenys.„Pirmoji klasė – didelis įvykis visos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia jau dabar pateikti prašymus gauti mokinių nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Šešios Alytaus rajono gimnazijos 91 abiturientą išlydėjo į svarbių gyvenimo pasirinkimų, savarankiškumo ir atsakomybės kelią.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė sakė, kad „net 6 valstybinių brandos egzaminų rezultatai yra geresni negu pernai, turime du šimtukus. Dviejų egzaminų rezultatų vidurkiai viršija šalies rezultatų vidurkį.“

Matematikos egzamino šiemet neišlaikė 15 proc. abiturientų – ženkliai mažiau nei pernai, kai šis procentas siekė 35 proc., antradienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė kartu su Finansų ir investicijų skyriaus vedėja, laikinai einančia administracijos direktorės pareigas, Andre Zenevičiene aplankė Nemunaičio stovyklą.

Keturios Alytaus rajono gimnazijos tapo Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) pažangos programos antrojo etapo dalyvėmis.

Seimas antradienį pritarė siūlymui griežtinti pamokų lankomumo užtikrinimo tvarką.

Pakeitimai numato pareigą mokyklai tą pačią dieną informuoti tėvus, globėjus ar rūpintojus apie mokinio, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programas, neatvykimą į mokyklą ar pamoką. Be to, pakeitimai nustato pareigą mokyklai informuoti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinį skyrių apie atvejus, kai mokinio tėvai neužtikrina vaiko teisės mokytis iki 16 metų.

Forumo dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti patirties mainuose ir atrasti sprendimų sau.

Birželio 12 d. Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje startavo etnokultūrinė vasaros stovykla „O jūs, vaikai, taip darykit, kaip senoliai darė“.

Siekiant sustiprinti kolegines studijas Alytaus regione, ekspertai rekomenduoja Alytaus kolegiją prijungti prie Kauno kolegijos.

Butrimonių gimnazijos bendruomenė atsakingai rūpinasi mokinių saugumu, tad bendradarbiaujant su socialiniais partneriais reguliariai organizuojamos prevencinės paskaitos, susitikimai, užsiėmimai, konkursai.

Mokytoja Gina Griškonienė supažindino mokinius su Afrikos kultūros ir gamtos ypatumais.

Birželio 1 d., prasideda 2023 m. pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.

Aklai pasikliauti tėvų nuomone irgi yra neteisinga: statistika rodo, kad net apie 66 proc. moksleivių pasirenka tą profesiją, į kurią juos pastūmėja tėvai, ir tai nebūtinai yra tas kelias, kuris nuveda į sėkmę ir laimę.

Vasarą mokinių užimtumo projektus įgyvendinančios švietimo įstaigos mokinius kvies į įvairius užsiėmimus.

Anot pašnekovės, dirbti pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas mokyklos „įsivažiuos“ per dvejus mokslo metus.

Alytaus rajono savivaldybė ir VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla kviečia rajono gyventojus į nemokamus neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymus pagal dvi programas.