Dainavos žodis

Statybos darbai: eiga, kaina, procesas

Statybų darbai pradedami tik gavus reikiamus leidimus ir parengus projektą. Pirmajame statybų etape numatoma būsimo statinio vieta, nustumdomas pirminis gruntas, ir pasiruošiama tolimesniems statybų etapams. Portalpro specialistai teigia, kad namo projekto parengimo kainos gali labai skirtis: tam įtakos turi objekto dydis, projekto sudėtingumas, inžinerinių tinklų montavimas, ir t.t. Namo projekto parengimo kaina gali svyruoti nuo 30 iki 100 €/m2.

Pamatų įrengimas

Nepriklausomai nuo pasirinkto pamatų tipo, turi būti suformuojama atodanga, sužymimos būsimo statinio ašys ir kampai, numatomas pamato aukštis, ir t.t. Pamatų įrengimo kaina priklauso nuo pasirinkto pamatų tipo: pavyzdžiui, gręžtinių polių įrengimo kaina yra maždaug 14 €/m, o juostinių pamatų blokelių klojimas kainuos maždaug 36 €/m2.

Mūrijimo darbai

Jei pamatai įrengiami vėlyvą rudenį, mūro darbai bus pradedami ankstyvą pavasarį. Jei pamatai įrengiami šiltuoju metų laiku, mūro darbus bus galima pradėti maždaug po mėnesio. Mūro darbų kaina prasideda nuo maždaug  15 €/m2. Pabaigus mūro darbus ir pasiekus stogo pradžios liniją montuojamas stogo žiedas. Priklausomai nuo konstrukcijos, stogo žiedo aukštis gali siekti 10-20 cm.

Langų, lauko durų ir garažo vartų montavimas

Prieš pradedant fasado apdailos darbus rekomenduojama įrengti langus ir duris. Naudinga žinoti, kad langų ir durų gamyba dažniausiai trunka maždaug 2-4 savaites, todėl užsakymu naudinga pasirūpinti dar iš anksto.  

Stogo dengimas

Nepriklausomai nuo to, kokia stogo konstrukcija yra pasirenkama, ant namo stogo žiedo yra montuojami mediniai murlotai ir statomos gegnės, kurių matmenys priklauso nuo konstrukcijos. Kitame etape yra montuojama difuzinė plėvelė, apskardinami kaminai, sudedami kiti skardos gaminiai ir montuojama stogo danga. Stogo dengimo kaina priklauso nuo pasirinkto dangos tipo: betoninių čerpių montavimo kaina prasideda nuo 10 €/m2, o plieninių čerpių – nuo 6 €/m2. Vėliau atliekamas stogo apšiltinimas, kurio kaina prasideda nuo 5 €/m2.

Fasado apšiltinimas ir apdaila

Fasado apšiltinimas gali būti atliekamas keliais būdais: šio darbo atlikimui gali būti naudojamos akmens vatos plokštės, purškiamos poliuretano putos ar kitos apšiltinimo medžiagos. Fasado apšiltinimo darbų kaina prasideda nuo 6 €/m2. Fasado apdailos kaina priklauso nuo pasirinktų apdailai skirtų medžiagų, tačiau orientacinė kaina yra maždaug 6-9 €/m2.

Kiti statybos darbai

Name montuojama elektros instaliacija, interneto ryšio laidai, ir t.t. Šiame etape svarbu pasirūpinti, kad elektros laidai būtų tinkamai izoliuojami. Į statinį įvedamas vandentiekis, įrengiamos kanalizacijos ir lietaus nubėgimo sistemos. Kaip teigia PortalPRO,tik tuomet atliekamas grindų betonavimas, lauko ir vidaus apdailos darbai.

Didelę dalį statybų kainos sudaro medžiagos ir darbo užmokestis, todėl įvertinę rangovo pasiūlymą pirmiausia įsitikinkite, ar medžiagų ir darbų kainos neviršija rinkos kainų. Vis dėlto, planuojant būsimas išlaidas visada svarbu įvertinti, kiek galite sau leisti viršyti numatytą biudžetą: nusiteikite, kad išlaidos gali būti kiek didesnės nei esate numatę.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: