Dainavos žodis

Naujam karių savanorių vadui – gilaus pėdsako Dzūkijos žemėje

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Jociunskaitė dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadų pasikeitimo ceremonijoje.

Šiandien Alytuje įvyko iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadų pasikeitimo ceremonija. Naujai paskirtas rinktinės vadas – plk. ltn. Mindaugas Jančiukas perėmė vadovavimą ir rinktinės kovinę vėliavą iš plk. ltn. Lino Sadausko.

Ceremonijoje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, kitų regiono savivaldybių, visuomeninių įstaigų vadovai, svečiai.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius padėkojo buvusiam vadui už tarnybą ypač nelengvu laikotarpiu, kai rinktinė buvo pasitelkta į pagalbą suvaldyti COVID-19 pandemiją, vykdant užduotis valstybės sienos sargyboje.

Plk. ltn. L. Sadauskas, atsisveikindamas su rinktine, kalbėjo: „Mes visi kartu: savivalda, kariai savanoriai, pareigūnai, civiliai gyventojai šiuose iššūkiuose ir susidūrę su įvairiomis grėsmėmis palaikėme vieni. Esame stiprūs kartu, gebame būti vieningi, įveikti visus iššūkius“. Vadas L. Sadauskas taip pat dėkojo šeimai už palaikymą, Dainavos rinktinės kariams savanoriams – už nuoširdžią tarnybą.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Jociunskaitė, kreipdamasi į karius savanorius, pabrėžė vado lyderystės ir darnaus vadovavimo svarbą, palygino rinktinę su darniu orkestru, kuris girdi gerą dirigentą, ir tada kiekvienas instrumentas groja ne atskirą partiją, bet kuria darnią melodiją, pritaria vieni kitiems.

„Be abejo, statutinėse struktūrose, ypač šiuo metu ir ypač krašto apsaugos struktūrose – tai per silpna paralelė, nes vadui reikia jausti, matyti, girdėti ir numatyti kur kas daugiau, tačiau gebėjimas vadovauti, būti tikru lyderiu, pelnyti karių pasitikėjimą – tai pagrindas, vedimas į priekį“, – kalbėjo G. Jociunskaitė.

Rajono savivaldybės administracijos direktorė prisiminė, kad 2020 metais pradėjęs vadovauti rinktinei vadas L. Sadauskas žadėjo tęsti tradicijas, stiprinti karių gebėjimus, artimiau bendradarbiauti su vietos institucijomis.

Naujai paskirtas rinktinės vadas – plk. ltn. Mindaugas Jančiukas sveikina rinktinės karius (nuotr. dešinėje).

„Man ypač džiugu liudyti, kad tais ypatingais – Covid‘19 ir kitų ekstremalių situacijų paženklintais metais – vadas savo įsipareigojimų laikėsi garbingai“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė. Naujam Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadui plk. ltn. M. Jančiukui ji palinkėjo sveikatos, ryžto, tradicijų tęstinumo:

„Tvirto, prasmingo bei gilaus pėdsako Dzūkijos žemėje!“ – linkėjo G. Jociunskaitė ir Dainavos apygardos 1-osios rinktinės buvusiam bei naujam vadui įteikė atminimo dovanas.

Naujai paskirtas rinktinės vadas – plk. ltn. M. Jančiukas kalbėjo, kad Dainavos rinktinės atsakomybės rajone yra ir jo gimtinė, todėl jam asmeniškai svarbi šio krašto gynyba.

„Vadovaudamas rinktinei, daug dėmesio skirsiu profesinės karo tarnybos ir karių savanorių kariniam rengimui. Su komanda išlaikysime aukštą kovinę parengtį ir būsime pasiruošę vykdyti mums paskirtas užduotis. Toliau konstruktyviai bendradarbiausime su valstybinėmis institucijomis, puoselėsime Dainavos rinktinės karių savanorių tradicijas ir už mūsų laisvę kovojusių ginklo brolių atminimą“, – sakė vadas M. Jančiukas.

Ceremonijos pabaigoje plk. ltn. L. Sadauskui įteikta dovana už profesionalų, iniciatyvų ir sumanų vadovavimą rinktinei bei apdovanojimas – Lietuvos kariuomenės pajėgų medalis „Už pasižymėjimą“, bronziniai Gedimino stulpai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: