Dainavos žodis

Atgaivinta idėja Alytaus rajone įamžinti Valstybės kūrėjus

Alytaus rajono vadovai įsitikinę, kad istorinė atmintis yra svarbi ir turi išlikti gyva ir ateities kartų širdyse.

Prieš daugiau nei trejus metus Alytaus rajoną apskriejo žinia, kad pagaliau po ilgų derybų, diskusijų Simno miesto centre, netoli paminklo Motinai, bus pastatytos dvi atminimo lentos, skirtos 1919–1920 metų Simno valsčiaus savanoriams ir Vyčio kryžiaus ordino kavalieriams atminti. Iki šiol visa tai neįgyvendinta. Kodėl ši iniciatyva nugulė stalčiuose, Alytaus rajono savivaldybės vadovai kalbėjosi su tokią mintį iškėlusios ir ne vienerius metus dėl jos įgyvendinimo dirbusios darbo grupės Simne atstovais.

Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė, vicemeras Aurimas Truncė, administracijos direktorius Vytautas Arbačiauskas susitiko su Viliumi Kavaliausku, Česlovu Jezersku, Vytautu Paškevičiumi, Jonu Juravičiumi, Gintautu Šapoka ir Vydu Baravyku.

Pasak iniciatyvinės grupės atstovų, Alytaus rajone savanoriai taip ir liko nepagerbti dešimtyje miestelių. Jiems skirta atminimo lenta šiandien yra tik Miroslave. 2020 metais jau buvo patvirtintas analogiškas projektas Simno miestelyje, numatytas finansavimas iš Alytaus rajono savivaldybės biudžeto, tačiau dėl nežinomų priežasčių iniciatyva taip ir liko neįgyvendinta.

Būta daug svarstymų, kaip ir kur derėtų įamžinti Simno valsčiuje kovojusių savanorių ir Vyčio kryžiaus ordino kavalierių atminimą. Anot grupės atstovų, daugiausia diskusijų sukėlė jų pavardžių rašymas. Pavardės galėjo būti netikslios, neaišku, ar visi asmenys tikrai buvo savanoriai, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriai.

„Gal to ir nebūtina daryti, bet dzūkai valstybę kūrė aktyviai ir savanorių turime kelis kartus daugiau nei visoje Žemaitijoje. O turint galvoje, kad ir po 100 metų daugiau kaip pusės savanorių šeimos toliau gyvena savo apylinkėse, galit paskaičiuoti, kiek džiaugsmo ir pasididžiavimo suteiksite žmonėms, kai akmenyje iškalsite jų senelių vardus“, – teigė V. Kavaliauskas. 

Alytaus rajono vadovai įsitikinę, kad istorinė atmintis yra svarbi ir turi išlikti gyva ir ateities kartų širdyse.

„Jūs nuėjote ilgą ir nelengvą kelią, kad Nepriklausomybės kovų savanorių ir Vyčio kryžiaus kavalierių atminimas būtų įamžintas. Nors galutinio rezultato pasiekti nepavyko – gerbiu ir vertinu jūsų pasiryžimą nenuleisti rankų, užsidegimą puoselėti istorinę atmintį. Apsvarstysime jūsų idėją ir, manau, greitu metu rasime sprendimą, kuris būtų priimtinas ir iniciatoriams, ir seniūnijų gyventojams“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: