Dainavos žodis

Susitikime su ministru – opiausi rajono kelių klausimai

Susitikimo metu Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė ministrui pristatė skaudžiausias rajono kelių infrastruktūros problemas ir prašė ieškoti galimybių skirti didesnį finansavimą joms išspręsti.

Pirmą kartą Alytaus rajono savivaldybėje su komanda viešėjęs susisiekimo ministras Marius Skuodis atskleidė, kad tokio susitikimo su Alytaus rajono vadovais nebuvo jau seniai ir džiaugėsi išreikštu noru bendradarbiauti.

Susitikimo metu Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė ministrui pristatė skaudžiausias rajono kelių infrastruktūros problemas ir prašė ieškoti galimybių skirti didesnį finansavimą joms išspręsti.

Susitikimo rezultatas – paties ministro kvietimas palaikyti glaudų ryšį ir kartu ieškoti racionalių būdų pagreitinti kelių infrastruktūros gerinimo ir kūrimo procesus.

Opiausia tema rajone – keliai

Į susitikimą su Alytaus rajono savivaldybės mere Rasa Vitkauskiene, vicemeru Aurimu Trunce, administracijos direktoriumi Vytu Arbačiausku, merės patarėja Agne Mažeikiene, Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Andre Zenevičiene, Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėju Algirdu Latviu kartu su ministru atvyko susisiekimo viceministrai Julius Skačkauskas, Mindaugas Tarnauskas, ministro patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) generalinio direktoriaus patarėjas Remigijus Lipkevičius.

„Prieš rinkimus ir dabar žmonės praktiškai kasdien prašo vieno ir to paties – sutvarkyti kelius, sutvarkyti dviračių takus, sutvarkyti infrastruktūrą. Rajono gyventojams tai pats svarbiausias klausimas. Todėl labai džiaugiuosi, kad šiandien turėsime puikią galimybę visas žmonių išsakytas problemas ne tik aptarti, bet ir, labai tikiuosi, rasti sprendimų. Vien tik rajono biudžeto lėšomis išspręsti visas senas problemas pajėgumų neturime, todėl Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsitraukimas ir pagalba – mums labai svarbus“, – susitikimo metu sakė Alytaus rajono savivaldybės merė R. Vitkauskienė.

Alytaus rajono merė pabrėžė, kad kelių su žvyro danga Alytaus rajone iš viso yra apie 800 km. Taip pat būtina gerinti esamų kelių būklę, todėl Alytaus rajono vadovai prašė finansavimą padidinti.

Domėjosi Simno aplinkkelio perspektyvomis

Alytaus rajono gyventojams didelį susirūpinimą  kelia 3,74 km. Ilgio valstybinės reikšmės kelias su žvyro danga Daugai-Rodžia. Šiuo keliu daug gyventojų kiekvieną dieną vyksta į darbus, taip pat mokykliniais autobusiukais vaikus veža į mokymo įstaigas ir atgal, todėl R. Vitkauskienė ministro prašė šio kelio kapitalinio remonto darbų atlikimo terminus kiek galima paankstinti.

Taip pat susitikime su ministru kalbėta ir apie Simno mieste esantį valstybinės reikšmės kelio Alytus–Simnas–Kalvarija ruožą nuo 26 km iki 28 km. Čia Alytaus rajono gyventojams didelius nepatogumus sukelia intensyvus sunkiasvorių transporto priemonių eismas, todėl teirautasi apie Simno miesto aplinkkelio įrengimo perspektyvas.

Taip pat prašyta galimybės imtis daugiau saugumo priemonių ir įrengti papildomų pėsčiųjų perėjų Simne. Ministras paragino savivaldybės vadovus kreiptis į LAKD, kuri įvertins galimybes.

Kalbėta ir apie kelią, vedantį nuo Simno-Seirijų žiedo link Lazdijų. Kadangi jis priskiriamas karinio mobilumo ruožui, ministras sutiko, kad prašyti papildomų europinių lėšų būtų tikslinga.

Pirmą kartą Alytaus rajono savivaldybėje viešėjęs susisiekimo ministras Marius Skuodis atskleidė, kad tokio susitikimo su Alytaus rajono vadovais nebuvo jau seniai ir džiaugėsi išreikštu noru bendradarbiauti.

Gyventojų patogumui – sujungti pėsčiųjų ir dviračių takai

Ieškodami galimybių pagreitinti valstybinės reikšmės keliuose esančių dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimą, savivaldybės vadovai pasiūlė suvienyti jėgas ir bendromis jėgomis nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takus.

Alytaus rajono vadovai teiravosi apie galimybę sujungti pėsčiųjų ir dviračių takus ir nutiesti trūkstamą atkarpą nuo Alytaus miesto ribos iki Simno-Seirijų žiedo Alytaus rajone. Taip pat kalbėta ir apie pėsčiųjų ir dviračių takų sujungimą link Radžiūnų, Talokio bei Alytus-Užubaliai-Butrimiškiai atkarpoje.

Analogiškai ministro buvo paprašyta pasvarstyti galimybę ir dėl Alytaus rajono pėsčiųjų ir dviračių takų pratęsimo nuo Medukštos žiedo, taip pat esančio Takniškių gatvėje sujungimo su Pirmojo Alytaus taku.

Paaiškėjo, kad pastaroji atkarpa yra įtraukta į prioritetų sąrašą ir jos projektavimas jau numatytas 2024 metais. Rajono merė teiravosi dėl galimybių procedūras pradėti kaip įmanoma greičiau.

Projektui – strategiškai svarbus rajono kelias

Kalbėta ir apie vietinės reikšmės kelio Butrimiškiai–Miklusėnai 1,250 km ilgio ruožą, kuris veda į Lietuvos Respublikai strategiškai svarbų objektą elektros jungtį „LitPol Link“. Jungtis „LitPol Link“ yra  pagrindiniai vartai Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizuoti su kontinentinės Europos tinklais.

Kadangi vietos gyventojai nuolat susiduria su intensyviu eismu, tarša ir žvyruotos kelio dangos dulkėmis, Alytaus rajono savivaldybės vadovai prašė skirti papildomų lėšų vietinės reikšmės kelio Butrimiškiai–Miklusėnai kapitalinio remonto darbų atlikimui.

Pastaruoju klausimu susisiekimo ministro pozicija griežta – prie šio kelio rekonstrukcijos turėtų prisidėti Energetikos ministerija.

Sutarta aktyviai bendradarbiauti

Alytaus rajono merė su susisiekimo ministru sutarė toliau palaikyti ryšį ir dar susitikti nuotoliniu būdu aptarti klausimus dėl dviračių takų sujungimo projektavimo darbų pagreitinimo.

Taip pat ministras užsiminė apie planą mažinti valstybinių kelių tinklą, kai kuriuos kelius perduodant į savivaldybių rankas ir perskirstant finansinius resursus.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: