Dainavos žodis

Telšių r. žemdirbiai su srutvežiais trauks į Vilnių prie ŽŪM 

Z. Dargienės nuotr.

„Kita mūsų susitikimo stotelė – Žemės ūkio ministerija“, – skelbia Telšių r. ūkininkų sąjunga.

Šiandien šio rajono žemdirbiai surengė akciją „Mėšlo iššūkis“ – keturiolikos srutvežių kolona patraukė į Telšius, į nuotekų valymo paslaugas teikiančią įmonę ir čia priduoti daugiau nei 200 tonų srutų.

„Telšių Vandens valymo įrengimai nepriėmė srutų“, – socialiniame tinkle skelbia vietos ūkininkų sąjungos vadovė Zita Dargienė.

„Tai kur tas srutas dėti?“, – piktinasi ūkininkai.

Lietuvos ūkininkų sąjunga dar spalį kreipėsi į žemės ūkio ministeriją, kad dėl didelio lietaus kiekio ūkininkai negalėjo įvažiuoti laukus ir patręšti juos mėšlu, nes buvo įmirkusi žemė. Prašė, kad tai būtų įvertinta kaip force majore ir būtų leista tręšti laukus mėšlu po lapkričio 14 dienos. 

Lapkričio pradžioje taip pat įvyko ŽŪM ir socialinių partnerių susitikimas, kuriuo metu ministerija pristatė Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo pakeitimus, kurie dar labiau griežtina mėšlo panaudojimo reikalavimus.

 Apie tai, kad reiktų pavėlinti šiais metais mėšlo tręšimo terminą, ŽŪM net nenorėjo girdėti.

Lietuvos ūkininkų sąjunga raštu informuota, kad pavėlinti mėšlo tręšimo termino, šiais metais nebus galima.

Apie jokius mėšlo naudojimo palengvinimus nepranešta ir baigiantis tręšimo laikui, tačiau informavo, kad ūkiams, kurie negalėjo laiku atlikti tręšimo darbų, nes yra ekstremali situacija dėl stipraus lietaus patyrusiose savivaldybėse, bus ieškoma galimybių padėti. 

„Mes neblokuojam kelių, neteršiam gamtos, bet viskam yra ribos“, – socialiniame tinkle rašo Telšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė.

Agrobite inf.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: