Dainavos žodis

„Karjeras“ – naujos karjeros galimybės visiems

„Karjero“ centro atidarymas Alytuje. (Užimtumo tarnybos nuotr.)

Šią savaitę Užimtumo tarnybos Alytaus skyriuje buvo oficialiai atidarytas ir veiklą pradėjo pirmasis regioninis karjeros centras.

„Džiaugiuosi kartu su visais alytiškiais, kad pirmasis toks karjeros centras duris atveria jūsų mieste. Tikiuosi, kad čia teikiamos paslaugos ypač pasitarnaus Alytaus regiono jaunimui: profesinių mokymo įstaigų mokiniams, užsiregistravusiems Užimtumo tarnyboje jaunuoliams ir kitiems, ieškantiems darbo ar profesinių galimybių. Džiugu, kad netrukus tokios paslaugos pasieks ir kitus Lietuvos regionus“, – sakė atidaryme dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kaip ir daugelyje kitų šalies miestų, taip ir Alytuje, „Karjero“ centrai paslaugas teikė ir anksčiau, tačiau jų pagrindinės tikslinės grupės buvo moksleiviai ir jaunimas, todėl didėjant kvalifikuotos darbo jėgos poreikiui ir pakitus klientų perkvalifikavimo procesui, jie jau netenkino laikmečio poreikių.

Užimtumo tarnyba, įvertinusi pokyčius ir poreikius, šiais metais nusprendė atidaryti 14 regioninių karjeros centrų, kuriuose svarbias permainas įgyvendins dešimtys Užimtumo tarnybos specialistų visoje Lietuvoje.

Nuo šiol „Karjeruose“ paslaugos yra teikiamos visų amžių grupių žmonėms ir ne tik Užimtumo tarnyboje registruotiems klientams. Juose vyksta individualios ir grupinės konsultacijos, teikiamos nuotoliu ar centro erdvėse. Specialistai veda užsiėmimus mokyklose, dalyvauja renginiuose, parodose.

Užimtumo tarnybos pranešime rašoma, jog specialistų komanda klientams siūlys savo galimybių pažinimo įrankius, konsultuos apie ateities profesijas, bendradarbiaus su įmonėmis ir organizacijomis, supažindinančiomis su darbo vietomis realioje aplinkoje.

Atsinaujinusių „Karjerų“ veiklos tikslas – padėti pasirinkti profesiją, kuri būtų paklausi, atlieptų pagrindines šalies raidos kryptis, skatintų skaitmenizacijos, žaliosios ir žiedinės ekonomikos vystymąsi bei inžinerinės srities specialybių pasirinkimą.

Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė teigė: „Alytus ženklina didelio ir svarbaus darbo pradžią. Labai skirtingi miestai, įvairūs rajonai ir Užimtumo tarnybos skyriai. Tačiau viską jungia mūsų bendras tikslas – kad kuo daugiau Lietuvos žmonių galėtų gauti šių svarbių žinių, patarimų ir profesinių įgūdžių. Pasaulis sparčiai keičiasi, turėsime keistis ir mes patys.“

Alytaus miesto meras Nerijus Cesliulis savo „Facebook“ paskyroje įrašė: „Manau, kad šis centras taps būtent ta įstaiga, kuri padės žmonėms apsispręsti ir pasirinkti tai, kas jiems geriausiai seksis ir teiks malonumą dirbant.

Jaunimą šio centro specialistai nukreips renkantis specialybę, brandesniems žmonėms padės tobulinti ar keisti kvalifikaciją, įprasminti save darbo rinkoje bei suteiks motyvacijos tiems, kam jos trūksta.

Norinčius įgyti darbą garantuojančią specialybę nukreips tinkama linkme remiantis regiono, Lietuvos, Baltijos šalių darbo rinkos poreikiais.“

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: