Dainavos žodis

Žiniasklaida: Latvijoje sulaikytas vyras įtariamas išniekinęs paminklą Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.

Skelbiama, kad Latvijoje sulaikytas vyras, įtariamas Baltijos šalyse dažais apipylęs ne vieną memorialą, gali būti, kad jis išniekino ir Merkinėje stovintį paminklą partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui. Manoma, kad jis tą darė vykdydamas Rusijos spec. tarnybų nurodymus.

Lietuvos prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas antradienį išplatino pranešimą, kad Latvijoje ir Estijoje sulaikyti su Rusijos spec. tarnybomis siejami asmenys. Lietuvos teisėsauga apie šiuos sulaikymus atsisako teikti bet kokią informaciją.

O štai estai ir latviai – kur kas atviresni už mūsų pareigūnus.

Latvijos Valstybės saugumo tarnyba (VDD) išplatino pranešimą, kad vasario 8-ąją buvo sulaikytas vyras, turintis dvigubą Estijos ir Rusijos pilietybę.

Jo atžvilgiu pradėtas tyrimas dėl padėjimo Rusijos tarnyboms veikti prieš Latviją.

„VDD gavo informacijos, kad 2024 m. sausio 29 dieną šis asmuo, vykdydamas Rusijos tarnybų nurodymą, išniekino Kuržemės įtvirtinimų gynėjams pastatytą atminimo akmenį, užpildamas ant jo raudonus dažus“, – rašoma Latvijos saugumiečių pranešime.

VDD taip pat nurodo, kad pagal turimus duomenis jis galėjo įvykdyti ir daugiau panašių išpuolių Baltijos šalyse. Įtariamasis yra suimtas.

Kaip skelbia „TV3 žinios“, tikėtina, kad šis asmuo dažais apliejo ir paminklą A. Ramanauskui-Vanagui.

Paminklą Merkinėje išniekinęs asmuo. (Alytaus apskr. VPK nuotr.)

Paminklas partizanų vadui raudonais dažais apipiltas tą pačią sausio 29 d.

Merkinės krašto muziejaus direktorius Žygimantas Buržinskas iškart po įvykio teigė, kad paminklas buvo išniekintas naktį.

„Raudonais dažais apipiltas partizano Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas. Pats paminklas išniekintas, ant jo nupiešta svastika. Vėl muziejus turės daug darbo išvalant paminklą. Jau antras kartas ir tai tikrai problemiškas klausimas. Jeigu jie nori karo – kariausime“, – Eltai teigė Ž. Buržinskas.

„Asmuo fiksuotas kameromis, tik jis buvo prisidengęs veidą. Bus daug darbo aiškinantis, kas tą padarė“ – sakė jis.

www.delfi.lt

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: