Dainavos žodis

Iš mero kėdės į ministro? Užkulisiuose skamba konservatoriaus pavardė, galinčio pakeisti K. Navicką

Algirdas Vrubliauskas. (V. Skaraičio nuotr.)

Politikos užkulisiuose kalbama, kad Seimo nariu pasitraukus Mykolui Majauskui netrukus tapsiantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, gavęs šį naują postą, senajame bus pakeistas Alytaus rajono mero rinkimuose pralaimėjusiu buvusiu ilgamečiu šio krašto meru, konservatoriumi Algirdu Vrubliausku.

Kalbų apie tai neslepia girdėję tiek opozicijos, tiek ir valdančiųjų atstovai.

„Teko man girdėti Seimo koridoriuose ir ne iš vieno žmogaus. Kiek tai yra tikslu, aš nežinau. Aš spręsčiau iš žemės ūkio ministro reakcijų tiek Seime, tiek kalbant su žurnalistais, kad jis yra pasiruošęs sėdėti ant abiejų kėdžių“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ tvirtino valstietis Giedrius Surplys.

Liberalų sąjūdžio atstovas Viktoras Pranckietis taip pat neslėpė, kad A .Vrubliausko, kaip galimo žemės ūkio ministro, pavardė yra nuskambėjusi koalicijos partnerių lūpose.

„Taip, Vrubliausko pavardė buvo minima dar anksčiau“, – pasakojo V. Pranckietis.

Tiesa, anot liberalo, A. Vrubliauskas, kaip galimas pretendentas užimti ministro kėdę, buvo minimas anksčiau, šiuo metu tokių kalbų politikas tikino negirdėjęs.

„Šiuo metu niekas apie tai nediskutavo ir neminėjo jo pavardės“, – pastebėjo parlamentaras.

Jis pasakojo pats asmeniškai nepažįstantis A. Vrubliausko, tačiau ragino žemės ūkio ministru, jei rokiruotė vis dėlto įvyks, pasirinkti šią sritį išties išmanantį asmenį. Kaip pavyzdį politikas pateikė kitą konservatorių, Seimo narį Joną Gudauską, kartu su V. Pranckiečiu dirbantį Kaimo reikalų komitete.

„Tai irgi yra buvęs meras ir labai gerai gaudosi kaimo reikaluose. Džiaugiuosi dirbdamas drauge su taip (žemės ūkio sritį) išmanančiais žmonėmis ir linkėčiau pasirinkti tikrai išmanantį“, – raginimą pasiuntė liberalas.

K. Navickas.

Kritikuoja ir savi

Praėjusioje kadencijoje žemės ūkio ministro pareigas ėjęs G. Surplys atkreipė dėmesį, kad savivaldos rinkimų nesėkmes antruosiuose turuose konservatoriai daugiausia skaičiavo savivaldybėse, „kurios yra žinomos kaip žemdirbiškos“.

„Pavyzdžiui, Šakiai, Šilalė, kuri turi daugiausia karvių Lietuvoje, Raseiniai… Tai yra labai stiprus politinis signalas“, – įsitikinęs G. Surplys.

Valstietis teigė nesuprantąs, kodėl premjerė Ingrida Šimonytė taip stipriai gina ministrą, kai netgi prieš kelias dienas iš pareigų pasitraukęs jos patarėjas žemės ūkio klausimais Ignas Jankauskas pripažįsta, kad „esame didžiausioje žemės ūkio politikos krizėje, kokia tik buvo nepriklausomos Lietuvos istorijoje“.

K. Navickui kritikos visuomet negailėjo ir V. Pranckietis, nors pats priklauso valdančiajai koalicijai.

„Aš nebuvau kritikas, aš visada esu juo. Žinote, ne tik aš, bet turbūt reikėtų pasakyti bent vieną laimingą žmogų žemės ūkyje, kuris džiaugtųsi šiuo ministru, ir tada galėsime atsakyti. Išskyrus žmones, kurie gauna finansavimą iš Žemės ūkio ministerijos“, – poziciją išsakė liberalas.

„Panašu, kad vienintelis žmogus, kuris Lietuvoje yra patenkintas žemės ūkio ministro darbu, yra ministrė pirmininkė“, – ironizavo G. Surplys.

V. Pranckietis pabrėžė nemanantis, kad K. Navicko darbu patenkinta ir pati I. Šimonytė, tačiau negalėjo atsakyti, kodėl ji vis dar jį užstoja.

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: