Dainavos žodis

Simonas Jurkevičius kviečia į išskirtinės knygos, atskleidžiančios gido darbo užkaborius, sutiktuves

Literatūros, pasakojančios apie skirtingų profesijų pobūdį ir keisčiausius jų darbo užkulisius, nėra tiek daug, kiek kartais norėtųsi. O juk kiekvienas amatas savaip įdomus! Bet tarp Lietuvos ir Italijos gyvenantis gidas Simonas Jurkevičius nusprendė nutraukti tokių knygų „badą“ ir gegužės 18 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) pristatys išskirtinį leidinį apie kelionių gido darbą „Velniškoji super profesija“. Joje persipina autoriaus subjektyvumas, situacijų „išjautimas“, kantrus žvilgsnis į turistus bei ekskursijų rekomendacijos.

Kaip mus turistus mato gidai?

Autorius savo gido dienoraščio istorijose aprašo neįtikėtiniausias situacijas į kurias jam teko papulti – kai kurios jų yra tiesiog absurdiškai juokingos, kitos – skaudžiai dramatiškos. S. Jurkevičius taip pat pateikia dviejų keliautojų tipų psichosomatinį portretą – italų ir lietuvių.

„Velniškoji super profesija“ tai trys knygos vienoje – skaitytojas turės progą ne tik susipažinti su įvairiais Europos miestais (Ryga, Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Oslas, Roma, Venecija ir daug kitų), bet ir juos išvysti gido akimis – su visais privalumais ir trūkumais. Taip pat Simonas parodys, kaip iš vidaus atrodo gido darbo virtuvė ir su kokiais iššūkiais bei problemomis tenka šios profesijos atstovams susidurti kone kiekvienoje kelionėje. Kad šios istorijos būtų ne tik įdomios, bet ir naudingos, autorius suteiks ir keletą rekomendacijų, ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste.

Gidas nuo keturiolikos metų

Simonas Jurkevičius yra profesionalus gidas, kuris jau daugiau kaip 15 metų dirba Italijoje, Skandinavijoje bei Baltijos šalyse. Savo darbą jis vadina velniška super profesija. Super, nes tai prestižinis svajonių darbas, kurį atlikdamas, autorius pastoviai keliauja užsienyje, bendrauja su įvairių šalių keliautojais, svečiuojasi prabangiuose viešbučiuose ir nuolat vaišinasi restoranuose. Tačiau brangios išvykos – tai tik dalis šios profesijos. Dar yra didžiulis stresas, atsakomybė, įtampa, didelis darbo krūvis, nuolatinis bendravimas su neadekvačiais žmonėmis – ne veltui ši profesija yra tiesiog velniška – gerąja ir blogąja prasme. Beje, tai jau ketvirtoji vyro knyga, tad rašyti įtraukiančiai ir tuo pačiu suprantamai jis tikrai moka!

Tai ir turistiniai patarimai, ir geografinė bei kultūrinė apžvalga viename leidinyje (ir žmoguje?). Knyga „Velniškoji super profesija“ suteikia galimybę iš arčiau pamatyti tikrąjį gidų pasaulį, jų kasdienybę ir povandenines sroves, kurios slypi rūpinantis turistais, besiblaškančiais jiems nematytame mieste. Leidžiamės į kelionę?

Indrė Navickė

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: