Dainavos žodis

Lietuvos dviračių plento čempionato auksas – Aivarui Mikučiui ir Olivijai Baleišytei

Lietuvos dviračių plento čempionato asmeninėse lenktynėse laikui ketvirtadienį Alytuje nugalėjo Olivija Baleišytė ir Aivaras Mikutis. Olivija šios rungties šalies čempione tapo pirmą kartą, o Aivaras vyrų elito čempiono titulą iškovojo antrus metus iš eilės.

O. Baleišytė, atstovaujanti JAE komandai „Dubai Police Team“, 20 km distanciją įveikė per 26 min. 22 sek. (vid. greitis – 45,4 km/h). Olivija šioje rungtyje 2018 m. iškovojo sidabrą, o 2021 m. – bronzą. Sidabro medalį, kaip ir pernai bei 2020 metais, pelnė Akvilė Gedraitytė („Dubai Police Team“/Panevėžio „Fortūna“, +31 sek.), o bronzos apdovanojimą vėl iškovojo Inga Paplauskė („Top Team Cycling“, +1.35). Ketvirta buvo Viktorija Kalvelytė (Kauno triatlono klubas, +1.37), o penkta – Eglė Dubauskaitė (Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija/„SportoManai“, +2.37).

Tarp vyrų favorito vardą pateisino A. Mikutis, atstovaujantis Šveicarijos komandai „Tudor Pro Cycling“ ir Kauno sporto mokyklai „Gaja“. 20-metis dviratininkas 30 km distanciją įveikė per 34 min. 9 sek. (vid. greitis – 52,8 km/h) ir antrą vietą užėmusį Venantą Lašinį („Kaunas Cycling Team“) pranoko net 2 min. 25 sek. Beje, Venantas prieš tai trejus metus iš eilės iškovojo bronzą. Aivaras šioje rungtyje 2021 m. pelnė sidabro medalį. Bronzos medalis šiemet atiteko triskart šalies jaunimo (iki 23 metų) čempionui Rokui Kmieliauskui („Voltas – Madaris Cycling Team“/Kauno SM „Gaja“, +2.43). Ketvirtas buvo Lukas Talačka („Top Team Cycling“, +3.58), o penktas – Mantas Januškevičius („Voltas – Madaris Cycling Team“/Kauno SM „Gaja“, +4.10).

Šalies jaunimo vaikinų asmeninių lenktynių (20 km) čempionu pirmą kartą tapo Rokas Adomaitis („Tartu 2024 Cycling Team“) – 23 min. 11 sek. (vid. greitis – 51,9 km/h). Antras buvo Jomantas Venckus („Tartu 2024 Cycling Team“/Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“, +19 sek.), o trečias – Martynas Tomkus („Kaunas Cycling Team“, +1.37).

Jaunių merginų (20 km) lenktynėse Lietuvos jaunių čempionė titulą apgynė Skaistė Mikašauskaitė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) – 27 min. 3 sek. (vid. greitis – 44,4 km/h). Antrą vietą iškovojo Auksė Lekavičiūtė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“, 1.01), o trečią – Gabija Jonaitytė (Panevėžio „Fortūna“, +1.37).

Jaunių vaikinų asmenines lenktynes (20 km) laimėjo Dominykas Burka („Kaunas Cycling Team“) – 23 min. 18 sek. (vid. greitis – 51,5 km/h). Sidabras atiteko Kristupui Mikučiui („Cannibal B Victorious“/Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“, +11 sek.), o bronza – Aironui Gerdauskui (Utenos DSC, +55 sek.).

Iš veteranų greičiausiai 16,4 km distanciją įveikė Marius Ratkevičius („Colibri Cycling“) – 21 min. 47 sek. (vid. greitis – 45,8 km/h). Jis nugalėjo 35-39 m. dviratininkų grupėje.

45-49 m. grupėje sidabro medalį iškovojo Atėnų bei Pekino olimpinių žaidynių medalininkas, keturiskart pasaulio ir dukart Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionas Andrejus Zadneprovskis („Komandos dvasia – Ultrabike“).

Čempionate dalyvavo ir vilnietis Jonas Vilūnas („Inžinerija“), kuriam birželio 29-ąją sukaks 84 metai. Vyriausiajam varžybų dalyviui Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis įteikė aukso medalį.

Veteranų grupių nugalėtojai:

moterys

30 m. ir vyresnės – Jurgita Lunytė

vyrai

30-34 m. – Vladas Jurkevičius („Fakelai“)

35-39 m. – Marius Ratkevičius („Colibri Cycling“)

40-44 m. – Marius Zaleskis (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“)

45-49 m. – Andrius Norkevičius („Colibri Cycling“)

50-54 m. – Pranas Knieža („Velo Ghost Veloma“)

55-64 m. – Lorentijus Muzikevičius („Minam100“)

65-74 m. – Vytautas Mažeika („Nikeliuotas špykis“)

75 m. ir vyresni – Petras Kiušas („Dviratai – Daistatus“).

Lietuvos čempionato asmeninėse lenktynėse laikui dalyvavo 105 dviratininkai.

Lietuvos dviračių plento čempionatų asmeninių lenktynių elito grupės nugalėtojai (nuo 2010 metų)