Dainavos žodis

Merkinėje dažais aplietas A. Ramanausko-Vanago paminklas

(Merkinės krašto muziejaus nuotr.)

Merkinėje pirmadienį raudonais dažais aplietas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui skirtas paminklas.

„Ką tik gavome pranešimą, šiuo metu į įvykio vietą vyksta pareigūnai aiškintis aplinkybių ir tik vėliau turėsime daugiau informacijos“, – Eltai teigė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VRK) atstovė Kristina Janulevičienė.

Policijos atstovė patvirtino, kad tai jau antras toks incidentas nuo tada, kai paminklas buvo pastatytas.

Muziejaus direktorius abejoja, kad tai vietinio gyventojo darbas

Merkinės krašto muziejaus direktorius Žygimantas Buržinskas teigia, kad A. Ramanausko paminklas buvo išniekintas sekmadienio naktį.

„Raudonais dažais apipiltas partizano Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas. Pats paminklas išniekintas, ant jo nupiešta svastika. Vėl muziejus turės daug darbo išvalant paminklą. Jau antras kartas ir tai tikrai problemiškas klausimas. Jeigu jie nori karo – kariausime“, – Eltai teigė Ž. Buržinskas.

Pasak muziejaus direktoriaus, paminklą išniekinęs asmuo užfiksuotas kameromis, tačiau jis buvo prisidengęs veidą. Pats Ž. Buržinskas abejoja, kad tą padarė vietinis gyventojas.

„Asmuo fiksuotas kameromis, tik jis buvo prisidengęs veidą. Bus daug darbo aiškinantis, kas tą padarė“ – sakė jis.

„Reikia viso miestelio mastu mąstyti apie apsaugų įrengimą ir įvažiavimus stebėti, nes aš labai abejoju, kad tai yra vietinio asmens darbas“, – pridūrė Ž. Buržinskas.

ELTA primena, kad partizanų vado A. Ramanausko-Vanago paminklas Merkinėje buvo išniekintas ir praėjusių metų gegužės pradžioje.

Seimas 2018 m. priimta deklaracija pripažino partizanų vadą A. Ramanauską-Vanagą su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovu. A. Ramanauskas-Vanagas nuo Jono Žemaičio-Vytauto žūties okupanto nelaisvėje 1954 m. lapkričio 26 d. iki 1957 m. lapkričio 29 d. (jo paties nužudymo KGB kalėjime Vilniuje) buvo aukščiausiasis tuo metu likęs gyvas Lietuvos valstybės pareigūnas.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: