Dainavos žodis

Politikai balsuos dėl naujo poliklinikos pastato

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės kieme numatyta vieta poliklinikos pastatui. (Socialinių tinklų nuotr.)

Šiandien Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai turės apsispręsti dėl naujo poliklinikos pastato ligoninės kieme, bus balsuojama dėl techninio projekto parengimo.

Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija šiais metais miesto savivaldybei dėl vykdomos sveikatos priežiūros įstaigų reformos duoda beveik 700 tūkst. eurų investicijų, ir savivaldybė turi nuspręsti, kur jos bus investuojamos.

„Tas lėšas norime investuoti į savo turtą, o ne likti senajame poliklinikos pastate, priklausančiame Alytaus rajono savivaldybei, ir medicinos paslaugas persikelti į moderniai įrengtą naują pastatą“, – „Dainavos žodžiui“ sakė N. Cesiulis.

Anot mero, pirmas žingsnis, tarybai pritarus, bus poliklinikos pastato techninio projekto parengimas, kuris, tikėtina, užtruks apie metus laiko. Jame turi būti numatytas automobilių parkavimas, darbo vietos, kad medikams būtų komfortabilu dirbti, o pacientams patogu lankytis.

„Kai projektas bus parengtas, jis bus pristatytas tarybai. Žiūrėsime, kokias lėšas kur dėsime – ar skolinamės, ar dar valstybė ir Alytaus rajono savivaldybė prisidės, ar finansuosime iš savų uždirbtų lėšų. Sudėlioję finansinius srautus, priimsime sprendimą dėl statybos. Kiek kainuos poliklinikos pastatymas, paaiškės tik parengus techninį projektą, dabar negalime spekuliuoti skaičiais. Norime, kad naujas pastatas būtų apie 3600 kvadratinių metrų. Dalį ploto norėsime skirti nuomai – vaistinei, optikai ir kitų paslaugų teikimui, kurių poliklinika neteiks, kad pastatas uždirbtų lėšų ir pats save išsilaikytų“, – aiškino Alytaus miesto vadovas.

Tarybos opozicijos atstovas, konservatorių frakcijos pirmininkas Andrius Jučas sakė, jog principinių prieštaravimų, kad Alytui reikia modernios poliklinikos, nekyla. „Dabar pateikiama idėja be jokio pagrindimo, pasiūloma tik viena vieta – ligoninės kiemas, kitos alternatyvos nenagrinėjamos. Alytaus miestas turi ir kitų nenaudojamų pastatų, tarkime, Vaikų globos namus, panašaus dydžio sutvarkytą pastatą, kurį galbūt buvo galima pritaikyti poliklinikos funkcijoms“, – mintimis dalijosi tarybos narys.

„Šiandien taryboje bus balsuojama, kad savivaldybė dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos projekto finansavime, ir jai bus skirta apie 700 tūkst. eurų. Pritarus projektui, mes įsipareigojame pastatyti polikliniką. Vakar iš pat ryto pateikiau šio sprendimo projekto alternatyvą, kad, parengus techninį projektą ir įvardijus finansavimo šaltinius, projektas dar kartą būtų pristatomas tarybai. Tai būtų papildomas saugiklis“, – kalbėjo A. Jučas, pabrėždamas, kad, parengus techninį projektą, būtų galima stabdyti jo įgyvendinimą, jei paaiškėtų neproporcingos investicinės sumos, paskolos su didelėmis palūkanomis.

A. Jučo įsitikinimu, per mažai buvo diskutuota šia tema. Jo nuomone, priimant tokios apimties projektus, turi būti rimtos diskusijos.

Pristačius medicinos miestelio idėją, dėl naujo poliklinikos pastato pasipylė karštos diskusijos socialiniuose tinkluose. Alytiškiai abejojo naujo pastato reikalingumu, jo statybas įvardindami kaip biudžeto lėšų švaistymą, reikšdami nuomonę, kad, norint pagerinti medicinos paslaugų kokybę, galima rasti ir kitų būdų.

Meras N. Cesiulis patikino, jog gerai supranta, kad vien modernaus poliklinikos pastato, norint turėti kokybiškas medicinos paslaugas, neužtenka, jame turi dirbti aukštos kvalifikacijos medikai.

„Mes žadame medikams, atėjusiems dirbti į Alytų, pasiūlyti vieną didžiausių šalyje priedų prie atlyginimų – 10 tūkstančių eurų. Pritraukti specialistus sudėtinga, dėl jų vyksta konkurencinė kova, nes per metus kai kurių sričių specialistų parengiama vos keli, o valstybės mastu jų reikia keliasdešimt. Todėl, pasiūlius didesnius priedus bei geresnes darbo sąlygas, yra didesnė tikimybė, kad mes juos prisiviliosime. Alytus tampa regioniniu miestu, kur visos paslaugos: pirminio ir antrinio lygio – turi būti užtikrintos gyventojams. Įgyvendinant sveikatos apsaugos reformą, medicinos paslaugų visame regione mažėja, o Alytuje daugėja, ir mes į jas investuojame“, – sakė N. Cesiulis.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: