Dainavos žodis

Dokumentinio filmo Juozas Jakavonis-Tigras pristatymas

Maloniai kviečiu Jus atvykti į dokumentinio filmo Juozas Jakavonis-Tigras pristatymą, kuris vyks Kovo 3 d., 15 val., kino teatre Dainava, Sporto g. 2, Alytus.

J. Jakavonis-Tigras buvo Dainavos apygardos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago bendražygis. J. Jakavonio-Tigro sodyboje buvo įkurtas Dainavos apygardos partizanų vadų bunkeris, kuriame gyveno ir dirbo A. Ramanauskas – Vanagas ir J. Vitkus-Kazimieraitis. Po filmo bus pristatyta Juozo Jakavonio-Tigro knyga „Šalia mirties“.

Juozas Jakavonis-Tigras buvo Merkinės būrio partizanas, paimtas priešų į nelaisvę, kankintas ir neišdavęs savo vadų Adolfo Ramanausko-Vanago bei Juozo Vitkaus-Kazimieraičio. Tigras išgyveno Magadano lagerius ir grįžo į Tėvynę.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, aktyviai iki pat savo gyvenimo pabaigos rūpinosi Dainavos krašto partizanų atminimu, atkūrė partizanų vadavietės bunkerį savo gimtojoje sodyboje Kasčiūnų kaime, Merkinės seniūnijoje.

Dokumentiniame filme girdimos žiaurios partizano Tigro istorijos iš jo paties lūpų. Tuo filmas ir unikalus, kad herojus pats papasakoja visą dramatišką savo ir Dainavos apygardos partizanų pasipriešinimo okupantams istoriją.

Režisierius Valdas Babaliauskas filmo siužetą sukūrė sugretindamas A. Ramanausko-Vanago prisiminimus apie J. Jakavonį-Tigrą su gyvu paties Tigro pasakojimu savo gimtojoje sodyboje Kasčiūnų kaime prie atkurto partizanų bunkerio-vadavietės. Filme pasakojama apie tai, ką patyrė partizanai gyvendami nuolatinėje rizikoje, persekiojami priešo, kaip išgyveno ginklo brolių praradimus, kodėl stojo ginti Lietuvos.

Filme kartu su J. Jakavoniu operatoriaus Vyto Jankevičiaus kameros pagalba nukeliausite į KGB rūmų rūsius, išgirsite kokius nežmoniškus kankinimus ir dramatiškus išgyvenimus patyrė Tigras ir kiti su juo buvę partizanai. Sužinosite kaip lietuviai išgyveno tremtyje.

Pamatysite daug vertingos archyvinės medžiagos iš Sibiro gulagų.

Filmas skiriamas Juozo Jakavonio-Tigro, išėjusio Anapilin 2021-11-23, ir visų Lietuvos partizanų atminimui, kurie niekada savo žiaurių istorijų mums nepapasakos…

Būsiu dėkinga, jeigu pakviesite ir savo bičiulius, kaimynus, kurie norėtų pamatyti šį filmą.

„Tigro“ dukra,
LR Seimo narė Angelė Jakavonytė

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: