Dainavos žodis

Alytaus krepšininkės iškovojo sezono bronzą

Bronzinė „RKL-Gut.lt“ ekipa.

Po pernai nutraukto Moterų krepšinio lygos B diviziono sezono Alytaus „RKL-GUT.LT“ krepšininkės dar turėjo čempionių statusą, kurį bandė apginti gegužės 29–30 dienomis Kėdainiuose vykusiose Lietuvos moterų krepšinio lygos B diviziono finalo ketverte. Tris sezonus paeiliui „Huawei Moterų lygos“ B divizione triumfavusi Alytaus „RKL-GUT.LT“ komanda šįsyk titulą apginti tikėjosi su pasikeitusia sudėtimi. Komandoje neliko Kristinos Masionytės,  į Kauno „Aistes-LSMU“ išvykusios Karolinos Kazočiūnaitės, Vilniaus „Kirbirkšties-MRU“ sudėtį papildžiusios Saulės Mikelionytės. Tiesa, Saulė norėjo padėti savo miesto komandai po to, kai baigėsi A diviziono sezonas, bet buvo komandų, kurios prieštaravo S. Mikelionytės laikinam prisijungimui prie Alytaus „RKL-GUT.LT“.
Finalo ketvertą alytiškės pradėjo su Vilniaus universiteto ekipa. Kristinos Grižienės auklėtinės Kėdainiuose visų rungtynių metu turėjo vytis studentes. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, alytiškės priartėjo prie varžovių,  bet Justina Miknaitė pataikė dvitaškį ir padidino vilniečių persvarą iki 3 taškų – 54:51. Kitoje aikštės pusėje Rita Žilinskaitė prarado kamuolį, o Aurelija Putramentaitė pelnė taškus iš po krepšio ir, prasidėjus paskutinei dvikovos minutei, Vilniaus universitetas pirmavo 56:51. Galutine susitikimo vinimi tapo Austėjos Širšinaitytės tritaškis aidint 24 sekundžių sirenai – 53:61 (13:15, 10:13, 17:13, 13:20) ir teko pripažinti  Vilniaus universiteto krepšininkių pranašumą. Rezultatyviausiai  „RKL-GUT.LT“ žaidė  Rita Žilinskaitė – 19 taškų (4/6 dvit., 1/5 trit., 8/9 baud., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Gerda Raulušaitytė – 8 taškai (2/13 dvit., 8 atk. kam.), Vaiva Garlinskė – 7 taškai(4 rez. Perd.).

„RKL-Gut.lt“ komandos vyr. trenerė Kristina Grižienė. („Dainavos žodžio“ nuotr.)

„Pritrūko koncentracijos gynyboje. Laimėti turi norėti visos krepšininkės. Daugiausia problemų kilo dėl centro pozicijos žaidėjų, iš kurių mes visada laukiame daugiau pagalbos. Šįsyk jos nesužaidė savo rungtynių. Kovoje dėl trečios vietos atiduosime visas jėgas“, – po pusfinalio rungtynių Kėdainiuose „Dainavos žodžiui“ komentavo „RKL-GUT.LT“ komandos vyr. trenerė K. Grižienė.
Kaip tarė – taip padarė.  Sekmadienį mažajame finale alytiškės susitiko su Kauno KM „Žalgiris“ ekipa, kuri pusfinalyje nusileido „LSU-Kaunas“ krepšininkėms. Kristinos Grižienės auklėtinės mažajame finale 65:57 (12:23, 15:15, 21:10, 17:9) įveikė Kauno KM „Žalgiris“ ekipą.
Mačą geriau pradėjo kaunietės, kurios spurtavo 14:4 ir po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės baudų metimų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 11 taškų pranašumą (23:12). Iniciatyvą L. Brazdeikytės auklėtinės sugebėjo išlaikyti ir antrajame ketvirtyje bei į rūbinę išėjo pirmaudamos 38:27.Po pertraukos alytiškės sugrįžo į rungtynes, vedamos 6 taškus paeiliui surinkusios Gerdos Raulušaitytės, spurtavo 12:0 ir po Ritos Žilinskaitės dvitaškio išlygino rezultatą (44:44). Lemiamą ketvirtį K. Grižienės auklėtinės pradėjo spurtu 7:0 ir po Mildos Navickaitės tolimo šūvio likus 5 minutėms pirmavo 57:50, o Alytaus ekipos pergalę baudų metimais likus 17 sekundžių įtvirtino Milda Sauliūtė (63:57).
Po pergalingų rungtynių Alytaus ekipos vyr. trenerė K. Grižienė kalbėjo, jog po dviejų kėlinių atsiliekant dviženkliu skirtumu, su savo auklėtinėmis turėjo rimtą kalbą rūbinėje.
„Per pertrauką kalbėjome, jog nebėra kur trauktis. Visos žino savo potencialą, kas kiek gali ir kas kiek sugeba. Neturėjome kur trauktis, turėjome parodyti čia ir dabar. Žinoma, mes iš patirties visuomet norime daugiau ir geriausio. Apginti titulą yra sunkiau nei jį iškovoti“, – dėstė trenerė.
Į bronzą „RKL-GUT.LT“ atvedė 16-metė G. Raulušaitytė, kuri per 36 minutes pelnė 21 tašką (8/19 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 21 naudingumo balą. 2020–2021 metų Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionėmis tapo nei vieno pralaimėjimo nepatyrusios „LSU-Kaunas“ krepšininkės.