Dainavos žodis

Ievos Vill knyga – netobulai tobuloms moterims, bet sudomins ir vyrus!

Debiutuojanti rašytoja Ieva Vill į Dzūkijos sostinę atvyks iš gražaus Suvalkijos miesto, kur kartu su vyru dirba fotografais. Humoro nestokojanti autorė kūrinį „Pažadink mane“ alytiškiams pristatys gegužės 11 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje (Seirijų g. 2). Įkvėpimo moteris semiasi iš kasdienių situacijų. Anot Ievos, pats gyvenimas yra margas ir įdomus – tereikia apsidairyti ir viską užrašyti.

Rašytoja savo pasakojimą, nugulusį į knygos puslapius, apibūdina trimis žodžiais: nuotaikingas, nuoširdus ir, žinoma, įtraukiantis. Kūrinio idėjos atsiradimo istorija yra nepaprastai paprasta, bet kartu gana pažįstama ir artima: „Pažadink mane“ idėja kilo apsilankius odontologijos klinikoje. Kuomet pajutus danties skausmą, užsiregistravau pas savo nuolatinę specialistę. Tačiau pravėrus kabineto duris išvydau labai patrauklų jauną gydytoją. Nors esu laimingai ištekėjusi, neslėpsiu, sutrikusi net pamiršau kurioj pusėj man tą dantį gelia ir tik truktelėjau pečiais. Vėliau šią šmaikščią istoriją papasakojau bičiulei Ilonai, kuri kaip tik tuo metu rašė savo debiutinę knygą. Smagiai pasijuokusi ji ir ištarė lemtingus žodžius: „Tu pati turėtum parašyti knygą“. Pasakyta – padaryta!“, – atvirauja būsima bibliotekos viešnia Ieva Vill.

Pagrindiniai romano herojai – simpatiškoji fotografė Viktorija ir holivudinės išvaizdos odontologas Joris. Ieva stengėsi, kad jos knygos veikėjai išsiskirtų paprastumu ir nuoširdumu. Viktoriją ji pavaizdavo kitokią nei tipinės romanų moterys: kiek nerangią, nešiojančią velniškai trukdančius akinius ir nesukančią galvos dėl savo figūros. Norėta pateikti trupinėlį tikro gyvenimo, kuriame yra vietos ir skambiam juokui, ir graudžioms ašaroms. Ištiesta pagalbos ranka tiek vienišam senoliui, tiek alkstančiam gyvūnui. Esminė Ievos knygos idėja – nuoširdi meilė išgydo net labiausiai surambėjusias širdis.

Autorė apie save: Laisvalaikiu man patinka leistis į knygines istorijas, plevenant žvakės liepsnai, bei gurkšnojant kvapnią arbatą. Taip pat dievinu keliones, kuomet aplankau naujas vietas, susipažįstu su skirtingomis tradicijomis bei žmonėmis. Iš visų kelionių parsivežu daugybę nuotraukų, kurios vėliau primena patirtus nuotykius. Mielai sukiojuosi namų virtuvėje mėgindama atrasti naujus skonių derinius. Esu iš tų moterų, kurioms valgio gaminimas yra labiau pramoga nei kasdienis darbas. Jeigu kalbėsime apie nemėgiamus dalykus – nekenčiu keltis anksti ryte. Priklausau „pelėdų“ tipo žmonėms, tad nakties metas man pats produktyviausias. Taip pat mane erzina apsipirkinėjimas ir nesvarbu tai namų apyvokos daiktai ar naujų batų paieškos. Viena iš mano fobijų – didelių patalpų baimė. Esu tas žmogus, kuris užstrigęs lifte, ramiai laukia pagalbos. O štai atsidūrus milžiniškame prekybos centre – dažnai jaučiuosi nejaukiai.“

Šmaikšti ir puikų humoro jausmą turinti Ieva Vill kviečia į jaukų savo pirmosios knygos pristatymą ir tikisi, kad šis romanas ras savo skaitytoją ir nenuvils meilės romanų mėgėjų.

Indrė Navickė

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: