Dainavos žodis

„Tele2“ atsisveikina su senosios kartos 3G ryšiu: senas SIM korteles keis nemokamai

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ tinkle pradedamas nebeaktualaus 3G ryšio išjungimas. Su 3G visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos. Dėl šio pokyčio pagerės dažniausiai naudojamo 4G ir 5G ryšio kokybė. Klientams rekomenduojama jau dabar nemokamai pasikeisti senas SIM korteles, atsinaujinti įrenginius bei peržiūrėti juose esančius nustatymus.

Ryšys jau nebeaktualus

Kaip ir daugelyje kitų šalių, „Tele2“ tinkle iki 2025 m. pabaigos neliks 3G ryšio. Šį pokytį paskatino tai, kad 3G ryšys po truputį praranda savo aktualumą – jį pakeitė pažangesnės 4G ir 5G technologijos. Pirmiausiai su 3G ryšiu atsisveikinama Rokiškio, Druskininkų, Prienų, Birštono savivaldybėse.

Išjungus senas technologijas, jose naudojami dažniai gali būti dar efektyviau panaudoti 4G ir 5G tinkluose. Paprastai tariant, išjungus jau beveik ir taip nebenaudojamą 3G ryšį, geriau veiks labiausiai naudojamas 4G ir 5G ryšys.

3G balso ir interneto duomenų perdavimo technologiją palaiko tik senesnio modelio mobilieji telefonai ar maršrutizatoriai, kuriais Lietuvoje naudojasi jau tik nedidelė dalis „Tele2“ klientų. Dėl šios priežasties dauguma gyventojų 3G ryšio išjungimo nepajaus.

Ką svarbu žinoti?

3G ryšio išjungimui jau prasidėjus, gyventojams patariama pasitikrinti, ar nereikėtų atnaujinti savo įrangos. Svarbiausia atnaujinti senas SIM korteles. Jei jos palaiko tik 3G ryšį, jį išjungus prisiskambinti nebepavyks.

Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą keitėte SIM kortelę, reikia apsilankyti artimiausiame „Tele2“ salone arba susisiekti su operatoriumi. Senas SIM korteles „Tele2“ savo klientams pakeis nemokamai. Be to, tai gali tapti puikia galimybe atsinaujinti ir naudojamą įrenginį – tai leistų naudotis visais naujų ryšio technologijų privalumais.

Klientams taip pat patariama peržiūrėti savo įrenginiuose esančius ryšio nustatymus – įsitikinti, ar įrenginys jungiasi prie 4G arba 5G ryšio. Prisijungus prie jų, visiškai nemokamai galima naudotis „VoLTE“ technologija. Ji balsą perduoda ne įprastu mobiliojo ryšio signalu, o per mobilius duomenis. Todėl balso perdavimo kokybė tampa nepalyginamai aiškesnė, sumažėja vėlavimas ir pagerėja bendra naudotojo patirtis balso skambučių metu.

Norint aktyvuoti „VoLTE“ paslaugą „Android“ telefonuose, tereikia atnaujinti jų operacinę sistemą ir paslauga veiks automatiškai. Norėdami aktyvuoti „VoLTE“ rankiniu būdu išmaniuosiuose telefonuose su „iOS“ operacine sistema, eikite į „Settings“ -> „Mobile Service“ -> „Mobile Data Options“ -> „Voice and Data“ ir čia parinkite aktyvavimo funkciją.

Dalintis:

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: