Alytaus kolegija

Alytaus kolegija susibičiuliavo su Europos branduolinių tyrimų organizacija

, Alius Mikelionis
Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijoje įsikūrusi didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, dar vadinama Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), užmezgė santykius su Alytaus kolegija ir pakvietė ją į virtualią ekskursiją.
Dvidešimt septynių kilometrų ilgio tunelyje, kuris įrengtas 150 metrų gylyje, mokslininkai atlieka bandymus. Du protonų pluoštai, judėdami priešingomis kryptimis, pasiekia beveik šviesos greitį ir susiduria.

Valentino diena Alytaus kolegijoje

Šv. Valentino diena – nepaprasta šventė kiekvienai mylinčiai porai. Tai – proga parodyti savo jausmus, dar kartą prisiminti žavingą ir jautrią savo meilės istoriją ir pasidžiaugti vienas kitu. Nepakartojamos akimirkos, praleistos drauge meilės dieną tikrai gali tapti vienu gražiausių jūsų prisiminimų... 
Alytaus kolegijos studentų atstovybė, norėdama paminėti Valentino dieną, surengė nedidelį siurprizą. Nuo pat ryto abiejuose Alytaus kolegijos fakultetuose studentų atstovai dalino gėles, saldainius bei šypsenas studentams, dėstytojams bei administracijos darbuotojams.

Atidarytas naujas Alytaus kolegijos Regioninis technologijų centras

, Daina Baranauskaitė

Atidarytas naujas Alytaus kolegijos Regioninių technologijų centras. Alytaus kolegijoje naujame technologijų centre sukaupta daugiau kaip 200 naujausios įrangos komplektų. Vienoje katilinėje į bendrą visumą sujungti saulės, vėjo, žemės ir oro atsinaujinantys energijos šaltiniai.  

Aistros dėl šalia Alytaus kolegijos pastatytos vėjo jėgainės nurimo, nors teisminiai procesai tęsiasi

, Daina Baranauskaitė

Kai daugelis skundžiasi dėl slegiančių sąskaitų už šildymą, Alytuje yra ir kitokių pavyzdžių. Šį šaltąjį sezoną 400 kvadratinių metrų dydžio pastato šildymas per mėnesį atsiėjo 70 litų. Toks pigus šildymas yra Alytaus kolegijos technologijų centre, kur moksliniams tikslams sujungtos visos alternatyvaus šildymo galimybės. Tarp jų ir vėjo jėgainė, prieš kiek laiko sėjusi paniką Alytuje, kad išdygęs gigantiškas įrenginys trikdys aplinkinių ramybę. „Dainavos žodis“ domisi, kaip į vėjo jėgainės kaimynystę reaguoja netoliese gyvenantieji šiuo metu.

Pirmasis būsimųjų Alytaus kolegijos studentų išbandymas – pirmakursių stovykla

, Erika Andriuškevičiūtė

Rugpjūčio 28-30 dienomis tradicinėje aštuntojoje Alytaus kolegijos pirmakursių stovykloje naujiems studijų metams ruošėsi daugiau kaip aštuoniasdešimt būsimųjų studentų. Kaip ir kasmet, stovyklos organizatoriai Alytaus kolegijos studentų atstovybės (AK SA) nariai stovyklautojams buvo parengę daugybę komandinių užduočių, smagių žaidimų ir susitikimų. Stovyklos dalyviai savo ruožtu parodė išskirtinį aktyvumą ne tik noriai dalyvaudami rungtyse, palaikydami priešininkus, bet ir prisidėdami prie bendros stovyklos tvarkos palaikymo.

Alytaus kolegijoje visa savaitė pilna studentiško šėlsmo

, Erika Andriuškevičiūtė

Lapkričio 17 dieną visas pasaulis minėjo Tarptautinę studentų dieną, ta proga Alytaus kolegijoje šventinės nuotaikos vyravo iki pat lapkričio 24 dienos. Alytaus kolegijos studentų atstovybė (AK SA) vis dar išlaiko senąsias tradicijas, neapsiribodama viena diena, studentų dieną kviečia švęsti studentiškai.

Surinkti turinį