vairuotojai

Automobilių stovėjimo trukmę ribojančius ženklus pastebi ne visi vairuotojai

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto centre įrengti automobilių stovėjimo trukmę ribojantys ženklai, tačiau tarsi nėra priemonių patikrinti, kiek laiko pastatytas automobilis. Nuo šiol Viešosios tvarkos skyrius skelbia, kad palikus transporto priemonę privalu palikti raštelį užrašant automobilio pastatymo laiką. To nepadarantys kol kas randa tik įspėjamuosius lapelius apie gresiančias baudas.
Dažnai turintys reikalų miesto centre bei norintys išvengti administracinės atsakomybės ir baudos nuo 30 iki 90 eurų, turėtų suklusti. Automobilius Alytaus centre, S. Dariaus ir S.

Rinktis tolimųjų reisų vairuotojo profesiją jaunuolius skatina solidi alga

, Alius Mikelionis
Po Lietuvą keliauja vienos iš sunkvežimių gamintojų atstovai, skatindami jaunuolius rinktis tolimųjų reisų vairuotojų profesiją. Alytuje stabtelėję šio verslo atstovai Alytaus profesinio rengimo centro moksleivius supažindino su naujausiais vilkikais. Šiuolaikinės technologijos leidžia mokytis vilkiko vairuotojo profesijos net ir neišvažiuojant į gatvę, tam sukurtas simuliatorius, kuriame galima ne tik pajusti, kaip valdoma transporto priemonė, bet ir stebėti, ar vilkikas važiuoja ekonomiškai. Tokiu būdu sutaupoma nemažai lėšų vairuotojo parengimui, o jis čia įgauna pirmą patirtį.

Vairuotojų konfliktas: už nepadorų gestą gavo dujų

, Alius Mikelionis
Sausio 13 d., penktadienį, Alytaus mieste kilo konfliktas tarp dviejų Naująja gatve važiavusių vairuotojų. Kaip pasakojo BMW X5 vairuotojas, jam važiuojant pagrindine miesto gatve „Subaru“ markės automobilis sukėlė avarinę situaciją. Esą lenkdamas jis tik pažvelgė į vairuotoją, o šis dar parodė ir nepadorų gestą. Sustoję ties autobusų stoties sankryža, vyrai tiesiog gatvėje ėmė aiškintis santykius.
„Mes, žodžiu, važiavom. Man ten užkišo. Aš paskui važiavau, pažiūrėjau į jį, o jis man iškart f*** gestą. Aš vėl važiuoju – jis man vėl rodo! Sustojom čia, raudona.

Vairuotojus erzina šviesoforas prie policijos

, Alius Mikelionis
Šviesoforas Jotvingių gatvėje turi sistemą, kuri turėtų pagerinti automobilių pralaidumą šioje gatvėje. Jeigu nėra pėsčiųjų, vairuotojams neturėtų būti trukdoma važiuoti. Pėstieji, norintys pereiti į kitą gatvės pusę, turėtų tik paspausti mygtuką ir tuomet jiems užsidegtų žalias šviesoforo signalas. Deja, jau kurį laiką miesto centre esantis šviesoforas veikia ne taip, kaip turėtų, ir erzina vairuotojus. Net ir vakare atvažiavę automobiliai priversti sustoti, nors perėjoje nei vieno pėsčiojo.
„Taip neturėtų būti.

Kodėl vairuotojai pabėga iš eismo ivykio vietos?

, Alius Mikelionis
„Dainavos žodis“ praeitą savaitę rašė apie apgadintą Kalniškės gatvėje, aikštelėje prie 13 namo, stovėjusį automobilį „Mercedes Benz“, kurį sudaužęs vairuotojas pasišalino. Redakcija  vėl gavo pranešimą apie apgadintą automobilį. 
Liepos 28 d. 11.30 val. prie parduotuvės MAXIMA (Santaikos g.) alytiškė paliko savo automobilį „Opel Astra“. Grįžusi iš prekybos centro, moteris pastebėjo, kad apgadinta priekinė automobilio dalis, o eismo įvykio kaltininkas pasišalinęs. Įtariama, kad „Opel Astra" galėjo apgadinti šalia stovėjęs baltas mikroautobusas.

Vairuotojų kantrybės išbandymas – rekonstruota sankryža

, Alius Mikelionis
Naujojoje gatvėje pernai atidaryta sankryža kol kas ne tik nepagerino saugaus eismo situacijos, rytais čia vėl susidaro automobilių spūstys, o įsižiebus raudonam šviesoforo signalui net ir tiesiai važiuojantiems reikia laukti dvi minutes.
Alytaus miesto saugaus eismo komisija sutinka, kad prieš tai buvusi sankryža buvo pralaidesnė. Esą – šviesoforai vėl bus perreguliuoti, kai tik pavyks išplatinti likusią Naujosios gatvės dalį, besidrieksiančią iki miesto ribos.
Daugiausia kantrybės vairuotojams reikia ryte.

Net paros neišbuvęs kelio ženklas panaikintas. Vairuotojai abejoja Saugaus eismo komisijos kompetencija

, Alius Mikelionis
Į redakciją paskambino du alytiškiai. Vairuotojai prašė pasidomėti, kieno iniciatyva Alytaus mieste, Sudvajų gatvėje, atsirado kelio ženklas, draudžiantis nuo 7 valandų ryto iki 19 valandos sukti į kairę. Vairuotojai piktinosi, kad tenka važiuoti į Kernavės arba Likiškėlių gatvę ir ten ieškoti apsisukimo. Tokį sprendimą jie vadina nelogišku. Paaiškėjo, kad ženklas „išdygo“ viešojo transporto vežėjų iniciatyva. 
Vežėjų iniciatyva atsiradęs ženklas išdygo gana greitai. Gruodžio 9 dieną Saugaus eismo komisijoje pritarta šiam projektui.

Dažniausiai pareigūnus bando papirkti girti vairuotojai

, Alius Mikelionis
Gruodžio 9 d. minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Policijos departamento duomenimis, per 11 šių metų mėnesių šalyje pradėtas 771 ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti pareigūnus. Dažniausiai kyšis siūlomas policijos pareigūnams už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Siekdami išvengti administracinės atsakomybės už padarytą nusižengimą, papirkimo taktikos dažniausiai imasi neblaivūs vairuotojai. Pastebima, jog tokių  atvejų, nors ir nežymiai, tačiau mažėja.

Alytaus saugaus eismo komisija žada spręsti vairuotojų ir pėsčiųjų rūpesčius

, Daina Baranauskaitė
Antradienį Saugaus eismo komisija išvažiuojamajame posėdyje aplankė problemines Alytaus vietas. Garsiausiai jau kuris laikas kalbama apie žiedinę sankryžą Statybininkų ir Volungės gatvių sankirtoje.  Gyventojai skundžiasi, kad žiedinė sankryža per siaura, nėra jokių skiriamųjų ženklų sankryžos viduryje, tad dažnai automobiliai važiuoja ne ratu, o tiesiai. 
„Šią problemą žinome ir tikrai spręsime. Pagrindinė šio žiedo funkcija yra greičio ribojimas. Tikslas pasiektas.
Surinkti turinį