Politika

Dalyvauti 2023 m. kovo 5 d. vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose VRK registravo 13797 kandidatus. 433 iš jų sieks tapti savivaldybių merais.

Žemės ūkio ministerijoje numatyti susitikimai su  modernizavimo projektus įgyvendinančiais ūkininkais – bus tariamasi dėl pagalbos priemonių, vykdant kreditinius įsipareigojimus, t. y. grąžinant paskolas ar atsiskaitant už lizingo paslaugas.

Šimtoji Bazinio kario savanorio laida prisiekė nepaprastoje istorinėje vietoje – Adolfo Ramanausko-Vanago skverelyje.

Vidaus vandens kelių direkcija šiemet liepos ir rugpjūčio mėnesį planuoja 20 km Nemuno upės atskirų ruožų vagos valymo darbus.

Pasveikinti iš įvairių Alytaus rajono seniūnijų į savivaldybės tarybos posėdžių salę susirinkę jubiliatai.

Rasa Juknevičienė

Alytus tapo pirmąja stotele, kurioje EP biuras Lietuvoje startavo su nauju renginių ciklu „Pusryčiai Europoje“ ir alytiškius pakvietė diskutuoti rūpimais klausimai.

Butrimonių šokių kolektyvas „Gojelis“ turi galimybę dalyvauti tradiciniame užsienio lietuvių meno festivalyje ateinančią vasarą.

Lazdijų rajone sustabdytas baltarusės „Chrysler“ – tapęs tikra kontrabandos slėptuve.

Skulptūros idėją ir koncepciją sukūrė alytiškiai broliai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

Marcinkonys tapo Lietuvos mažąja kultūros sostine.

Alytaus rajono savivaldybėje lankėsi ir su meru Algirdu Vrubliausku susitiko Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis bei Slaugos padalinio vadovas Donatas Paliulionis.

Savivaldybės vadovai visada reaguoja į gyventojų pranešimus ar skundus ir vietoje apžiūri konkretaus kelio būklę, pasitarę su bendruomene sprendžia, kokių darbų imtis pirmiausia.

Alytaus seniūnijoje, Rumbonių vienuolyne pasveikinta buvusi ilgametė vienuolyno vyresnioji, vaikų globėja, Alytaus rajono garbės pilietė, Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo Vargdienių kongregacijos vienuolė Danutė Konstancija Saboniūtė.

Galima pasidžiaugti, kad šiuo metu gyventojai gali savarankiškai pateikti prašymus dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo per teisinių paslaugų informacinę sistemą – TEISIS.

Sausio 20 d. įvykusiame Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas 2023 m. veiklos biudžetas.

Alytaus rajono savivaldybės Miroslavo seniūnijos gyventojai greitai galės gydytis naujoje 180 kv. metrų ploto ambulatorijoje, kuri statoma miestelio centre, šalia seniūnijos pastato.

Alytaus miesto gyventojų laukia dar vienas kantrybės iššūkis.

Alytaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius informuoja, kad per 2022 m. susituokė 136 poros. Tai 32 poromis daugiau negu 2021 m.

Šeimos, auginančios vaikus, ne tik gali gauti įvairias pinigines išmokas, bet ir pasinaudoti paslaugomis, kurios skirtos stiprinti šeimas.

Nustatant žemės sklypų vidutines rinkos vertes įtakos turi žemės buvimo vieta, naudojimo paskirtis ir būdas, kadastriniais matavimais užfiksuoti ir Nekilnojamojo turto kadastre ir registre įregistruoti kadastro duomenys bei kiti veiksniai.

Sveikatos sistemos reforma dideliu greičiu juda į priekį, todėl Lazdijų sveikatos strategams ir Lazdijų rajono savivaldybės tarybai artimiausiu metu teks priimti svarbius sprendimus.

Kovo 5 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Lazdijuose dalyvaus aštuonios politinės jėgos. Tiek pat, kaip ir prieš ketverius metus, tačiau jos šiek tiek pasikeitė.

Sausio 12 d. duris atvėrė naujai sutvarkytos Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Užupių filialas ir kaimo bendruomenės patalpos.

Šią savaitę Alytaus rajono savivaldybės administracijoje pradėjo dirbti naujos dviejų skyrių vedėjos. G. Volungevičienė laimėjo valstybės tarnybos konkursą šioms pareigoms užimti, o A. Zenevičienė – tarnybinio kaitumo būdu.

Automobilių  savininkai įtaria, kad Alytaus miesto  savivaldybė tokiu būdu taupo pabrangusią elektrą, o šie  atkerta, esą tai programinės įrangos gedimas.

Detali informacija apie tai, kas, kada ir kokią sumą paaukojo politinės kampanijos dalyviams, skelbiama ir nuolat atnaujinama VRK interneto svetainėje.

Apie tai, kokią svarbią informaciją turėtų žinoti rinkėjai prieš rinkimus kalbamės su rinkimų eksperte, advokate Laura Matjošaityte.